Ve městě bude nízkoprahový klub pro mládež

Budova nízkoprahového klubu pro mládežVelkomeziříčská mládež již možná nebude trávit svůj volný čas pouze v prostorách před městskými hradbami či v parku Rozkoš. Radní na svém posledním jednání odsouhlasili provozování nízkoprahového klubu. Bude v provozu od února příštího roku.

„Vybudovat ve městě podobné zařízení je něco, čím se zabýváme roky. Plán ale vždy ztroskotal na nevyhovujících prostorách. Nyní jsme vhodné prostory našli. Díky kraji bude dokonce zajištěno i financování na tři roky provozu,“ říká František Bradáč, starosta města.

Nízkoprahové centrum bude v prostorách bývalé Obnovy, tedy v ulici Hornoměstská a provozovat jej bude Oblastní charita Žďár nad Sázavou. O to, jestli bude mládež centrum navštěvovat, ředitelka charity obavu nemá. „Naši pracovníci, kteří navštěvují školy ve Velkém Meziříčí jsou žáky často dotazováni, jestli podobné centrum v Meziříčí bude,“ zmiňuje zájem studentů Jana Zelená, ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou.

Vypracování projektové dokumentace stálo město osmdesát tři tisíc korun. Finanční náklady na stavební úpravy, které musejí v prostorách ještě proběhnout a které musí zajistit město, ještě nejsou vyčísleny. „Schválení částky, kterou město vloží do stavebních úprav, je na novém zastupitelstvu,“ dodává starosta František Bradáč.

Nízkoprahové centrum je určeno pro všechny náctileté bez ohledu na jejich sociální či materiální postavení. Pobyt v klubu je vymezen striktními pravidly, především zákazem požívání alkoholických nápojů, drog, kouření, dodržování zásad slušného chování. Navíc zde budou mít děti možnost využít sociálního poradenství, když se ocitnou ve složité situaci, např. šikana ve škole, nebo problémy v rodině.

Tel.: +420 774 107 208