Zprávy z radnice

Přijďte v neděli 29. září na Náměstí oslavit Svátek seniorů

Svátek seniorůHejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a starosta města Velké Meziříčí si Vás dovolují pozvat na kulturní akci, která se bude konat na Náměstí ve Velkém Meziříčí.

Číst více...

Setkání padesátníků mělo hojnou účast

 MG_6815V sobotu 14. září 2019 město Velké Meziříčí uspořádalo tradiční posezení rodáků. Letošní setkání velkomeziříčských padesátníků proběhlo v Jupiter clubu za účasti kapely M.E.Š., která svým pestrým repertoárem zpříjemnila průběh večera. V odpoledních hodinách po prezenci převzal slovo starosta města Josef Komínek a přivítal rodáky narozené v letech 1968 a 1969, kterých dorazilo 70.

Číst více...

Zúčastněte se Questové procházky městem a získejte odměnu

sport-2863541 960_720Vyzvedněte si na Informačním centru pracovní list, případně si jej vytiskněte z PDF pod článkem a vyrazte na procházku městem a jeho okolím. Cestou hledejte indicie a na jejich základě vyluštěte tajenku, která je součástí pracovního listu.

Číst více...

Město nabízí k prodeji další byt na ulici Hornoměstská

Hornoměstská 103-59Město Velké Meziříčí vyhlásilo veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku na prodej bytu č. 10 o velikosti 3+1 na adrese Hornoměstská 103/59 ve Velkém Meziříčí.

Číst více...

Pečovatelská služba získala první sociální automobil

1,,Sociální automobil", který je postaven na zcela jednoduché, ale podstatou velice závažné myšlence se v úterý 3. 9. v odpoledních hodinách oficiálně předal Sociálním službám města Velké Meziříčí.

Číst více...

Hejtman Kraje Vysočina zahájil školní rok ve Velkém Meziříčí

Školni foto_2.JPG_V pondělí 2. září odstartoval další školní rok, se kterým do lavic základních škol usedlo 127 prvňáčků. V tomto roce město Velké Meziříčí otevřelo šest 1. tříd, na každé základní škole dvě.

Číst více...

Během celého září lze žádat o dotace na hospodaření v lesích

lesV pondělí 2. září byl zahájen příjem žádostí v rámci dotačního titulu Fondu Vysočiny Hospodaření v lesích 2019 II.

Číst více...

Městská policie sídlí na nové adrese

IMG 20190820_083030Městská policie Velké Meziříčí se dne 22. a 23. srpna 2019 přestěhovala do prostor nové služebny. Oficiálně městské strážníky naleznete na nové adrese Náměstí 14/16 (budova bývalé spořitelny) od pondělí 26. srpna 2019.

Číst více...

Velké Meziříčí hledá vedoucího městské policie

vedoucí MP_banner_-_kopietitulMěsto Velké Meziříčí hledá vhodného uchazeče na pozici vedoucího Městské policie Velké Meziříčí.

Číst více...

Město Velké Meziříčí hledá účetní

banner účetní_final_-obrázekMěsto Velké Meziříčí hledá vhodného uchazeče na pozici účetní odboru finančního.

Číst více...

Seminář ke kotlíkovým dotacím se koná ve Velkém Meziříčí v říjnu

termostat kotlíkové_dotaceNa podporu výměny starých kotlů v Kraji Vysočina byla pro 3. kolo kotlíkových dotací poskytnuta částka téměř 240 milionů korun. Za tuto částku by měl kraj podpořit výměnu až 2 378 kotlů. Pravidla, která stanoví podmínky pro čerpání dotace na výměnu starého kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním za nový ekologický zdroj tepla, budou zveřejněna 3. září 2019 a v tento den budou rovněž zveřejněny nové formuláře žádosti o dotaci a další podklady pro podání žádosti. Samotný příjem žádostí pak bude spuštěn 23. října 2019.

Číst více...

Město nabízí k prodeji byt na ulici Hornoměstská

hornomestskaMěsto Velké Meziříčí vyhlásilo veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku na prodej bytu č. 9 o velikosti 3+1 na adrese Hornoměstská 113/65 ve Velkém Meziříčí.

Číst více...

Průzkum internetu v domácnostech v ČR

internetV rámci splnění cíle Evropské komise, aby 50 % evropských domácností mělo internetové připojení rychlejší než 100Mbit/s, představilo Ministerstvo průmyslu a obchodu záměr spolupracovat s kraji na administraci finančních prostředků Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Číst více...

Město Velké Meziříčí hledá nové strážníky městské policie

Slideshow MPMěstská policie Velké Meziříčí hledá vhodného uchazeče na pozici strážník městské policie. Termín nástupu je možný ihned a pracovní pozice vzniká na dobu neurčitou.

Číst více...

Novým ředitelem ZŠ Sokolovská se stal Mgr. Karel Kaštan

zš sokolovskáRada města Velké Meziříčí dle § 166 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., jmenovala na doporučení konkurzní komise dne 22. 7. 2019 Mgr. Karla Kaštana na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele Základní školy Velké Meziříčí, Sokolovská 470/13 s účinností od 1. 8. 2019 na dobu neurčitou.

Číst více...