Zprávy z radnice

Obyvatelé Velkého Meziříčí třídí odpad skvěle, dokazují to výsledky krajské soutěže

třídený odpadV tradiční soutěži obcí „My třídíme nejlépe" obsadilo Velké Meziříčí stupně vítězů. Ve skupině nad 5 000 obyvatel, do které město patří, vyhrála Telč, na stříbrném stupni vítězů se umístilo právě Velké Meziříčí a třetí skončila Velká Bíteš.

Číst více...

Ve středu 1. dubna se sirény nerozezní

rozhlas amplionPravidelná zkouška sirén, která tradičně zní z amplionů ve městech po celé České republice první středu v měsíci, tentokrát neproběhne. Proč tomu tak je? Cíl je jednoznačný, nevyvolávat paniku.

Číst více...

Zápis do 1. tříd základních škol proběhne bez dětí

kids-2835430 1920Oznamujeme rodičům, že zápis dětí do 1. tříd pro školní rok 2020/2021 se bude v základních školách ve městě, v Mostištích a ve Lhotkách konat bez přítomnosti dětí ve škole. Školy budou přijímat žádosti od 1. 4. 2020 do 17. 4. 2020.

Číst více...

Město vyzývá občany, aby nepodceňovali nošení ochranných rukavic

rouska a_rukaviceJedním z hlavních výstupů z dnešního jednání stálé pracovní skupiny Krizového štábu Velkého Meziříčí je apel na občany, kteří dostatečně nedodržují preventivní hygienická opatření, aby je dodržovali s ohledem na zdraví všech, a to primárně při nakupování ve velkých obchodních řetězcích.

Číst více...

Záznam z tiskové konference města Velkého Meziříčí dne 20. března 2020

Tiskovka titVzhledem k epidemiologické situaci proběhla tisková konference vedení města Velkého Meziříčí bez novinářů.

Číst více...

Za první den jsme vybrali 1000 roušek

Mesto VMVlna solidarity se šíří městem Velké Meziříčí! Nesmírně si toho vážím! Je až neuvěřitelné, jak velké množství dobrovolníků zasedlo k šicím stojům, nebo nabízí svoji pomoc formou nákupů, rozvozů či darováním materiálu na výrobu roušek.

Číst více...

Prohlášení starosty města Velkého Meziříčí

89887851 10216642875480059_7275339282737266688_nVážení spoluobčané, v souvislosti s událostmi současné epidemiologické situace, se na vás obracím s následujícím prohlášením.

Číst více...

Blíží se čas pravidelné deratizace města

deratizaceV souladu se zákonem o ochraně veřejného zdraví se ve Velkém Meziříčí uskuteční od 30. března 2020 do 7. května 2020 pravidelná ochranná deratizace. Jde o opatření směřující k ochraně zdraví osob a k ochraně životních a pracovních podmínek před původci a přenašeči infekčních onemocnění.

Číst více...

Město zřizuje sběrné místo roušek

P1110539S velkou vlnou pozitivní odezvy se dnes setkala výzva, ve které město prosí občany o pomoc se zajištěním roušek pro pracovníky a dobrovolníky sociálních služeb.

Číst více...

Vyvěšením vlajky Velké Meziříčí vyjádřilo solidaritu s Tibetem

Vlajka pro_TibetNa více jak osmi stech radnicích 10. března vlají tibetské vlajky. Město Velké Meziříčí si vyvěšením vlajky připomíná povstání, při němž v roce 1959 zahynulo více než 80 tisíc Tibeťanů a statisíce lidí zemřely v následujících dnech ve vězení, pracovních táborech, nebo se staly obětí hladomoru.

Číst více...

Blíží se konec splatnosti místních poplatků

money-3536346 1920Upozorňujeme občany města Velkého Meziříčí, že ke dni 31. března 2020 bude končit splatnost prvního pololetí místního poplatku za komunální odpad. Zároveň k tomuto datu končí splatnost místního poplatku ze psů. Činí-li místní poplatek ze psů více než 500 korun ročně, končí k tomuto datu splatnost prvního pololetí.

Číst více...

Městský úřad Velké Meziříčí hledá referenta úřadu územního plánování

obr uzemniplanovani2_copy_copyTajemník Městského úřadu Velké Meziříčí vyhlašuje výběrové řízení na pracovníka odboru výstavby – referenta úřadu územního plánování.

Číst více...

Městský úřad Velké Meziříčí hledá investičního technika

obr investice2_copy_copyTajemník Městského úřadu Velké Meziříčí vyhlašuje výběrové řízení na investičního technika – pracovníka oddělení investorské činnosti.

Číst více...

Velké Meziříčí bojuje v krajské soutěži Zlatá jeřabina

jeřabinaV letošním roce je Velké Meziříčí zastoupeno v krajské soutěži Zlatá jeřabina 2019 ve dvou přihlášených projektech. Lidé pro ně mohou hlasovat do konce března na webu města.

Číst více...

Sportovec města za rok 2019 – zveřejnění nominací

Spotovec ilustraceSlavnostní vyhlášení 21. ročníku ankety o nejlepšího sportovce města proběhne 20. března 2020 od 18.00 hodin ve velkém sále Jupiter clubu.

Číst více...