Zprávy z radnice

Dóza slavnostně otevřela nové prostory

24. 9. 2021

P1400197Šedé stolky, tyrkysové židle, žluté sedačky. Rozšířené prostory přivítaly první návštěvníky. Stalo se tak 23. září v rámci Dne otevřených dveří. „Když jsme jako rada města měli možnost do procesu rekonstrukce vstoupit, tak bylo hotovo napůl. Byl zahájen projekt, ale nebyla jasná podoba interiéru. Jsem rád, že jsme se o tom začali s paní ředitelkou Vidlákovou bavit v pravou chvíli, a že jsme do toho mohli promluvit i prostřednictvím úpravy návrhu paní architektky Uchytilové. Výsledek můžete dnes vidět sami," uvedl před slavnostním přestřižením pásky starosta města Alexandros Kaminaras.

Číst více...

Na funkci zastupitele rezignoval Petr Vrána

24. 9. 2021

66Petr Vrána /ČSSD/ rezignoval na post zastupitele na vlastní žádost dne 20. září 2021. Novou členkou zastupitelstva se stala Jana Gebre Selassiová. Kompletní složení zastupitelstva naleznete na stránkách města.

Číst více...

Město hledá pracovníka odboru správního

23. 9. 2021

writing-1149962 1920_1Tajemník Městského úřadu Velké Meziříčí vyhlašuje výběrové řízení na pozici pracovníka odboru správního – agendy přestupků.

Číst více...

Přinášíme vám novou podobu lokality U Tří křížů

15. 9. 2021

viz 01U Tří křížů vznikne v příštím roce nová odpočinková a vyhlídková lokalita. Návštěvníky překvapí piknikovým místem s ohništěm, obratištěm pro vozidla, parkovacími místy nebo například informační tabulí pojednávající o historii poutní cesty do Netína. Největší senzací bude označení místa, kudy prochází 16. poledník. Oblast se zároveň stane součástí nově vzniklé naučné stezky se světle modrým značením vedoucí podél řeky Oslavy.

Číst více...

Místostarosta přivítal letošní občánky

18. 9. 2021

1Slavnostního uvedení do života ve městě se zúčastnilo 25 občánků narozených na začátku letošního roku. Novorozené děti přivítal v sobotu 18. září místostarosta města František Smažil. „Příchod dítěte dává vašim životům zcela nový smysl. Přináší vám nejen radosti, ale také odpovědnost. Odpovědnost za výchovu a všestranný rozvoj vašeho dítěte," uvedl Smažil ve své úvodní řeči. Rodiče kromě gratulací obdrželi od města finanční i věcný dar včetně květiny pro maminky. Hudební doprovod zajistil absolvent místní základní umělecké školy Petr Štipák. Příští vítání občánků plánují matrikářky na konec října.

Číst více...

Zastupitelé schválili nový strategický dokument města

15. 9. 2021

5Zastupitelstvo města na svém zasedání dne 11. září 2018 schválilo realizaci projektu „Tvorba strategických dokumentů, zvýšení kvality a profesionalizace Městského úřadu Velké Meziříčí" z Operačního programu Zaměstnanost. Projekt se kromě jiného zaměřuje na zpracování nového strategického dokumentu, Integrovaného plánu rozvoje města pro období 2021 – 2028 (IPRM 2021 – 2028). Tento hlavní strategický dokument vyjasňuje priority rozvoje na následujících 8 let.

Číst více...

Velké Meziříčí přispěje rodině v Mikulčicích

15. 9. 2021

40 jizni_morava_reakce_na_kasehoMěsto kromě poskytnutí finančního daru všem obcím postiženým tornádem na Jižní Moravě pomůže také materiálně a finančně dvěma mladým lidem v Mikulčicích. O schválení nepeněžního daru rozhodla již na svém jednání rada města v působnosti valné hromady společnosti Technické služby Velké Meziříčí, nyní zastupitelé schválili finanční pomoc pro tuto rodinu.

Číst více...

Zastupitelé uvolnili peníze na bytový dům pro seniory

15. 9. 2021

P1280795Bytový dům pro seniory v ulici U Světlé dostal na zastupitelstvu zelenou už v únoru letošního roku. Tehdy zastupitelé podpořili záměr přestavby bývalého internátu Střední školy řemesel a služeb Velké Meziříčí na bytový dům pro seniory. Zároveň také souhlasili, aby město podalo žádost o dotaci u Ministerstva pro místní rozvoj ČR (MMR).

Číst více...

Město finančně podpoří moravské obce postižené tornádem

14. 9. 2021

dobrovolnýVelké Meziříčí rozhodlo o finanční pomoci, která poputuje k lidem postiženým živelnou katastrofou na jižní Moravě. Částka 375 000 korun se rovným dílem rozdělí mezi obce Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Hrušky a hodonínskou městskou část Pánov.

Číst více...

Je rozhodnuto. Velké Meziříčí zná podobu nového náměstí

14. 9. 2021

P1290479Po 6 letech diskusí týkajících se rekonstrukce náměstí a přilehlých ulic ve Velkém Meziříčí konečně došlo k posunu. Zastupitelstvo města vybralo finální návrh, na jehož základě se bude pokračovat v přípravách této dlouho očekávané akce.

Číst více...

Víte, kde nepoteče voda? Mobilní aplikace vás včas upozorní

14. 9. 2021

mobily1 topMěsto spustilo k 1. září novou mobilní aplikaci Hlášenírozhlasu.cz. Aktuální informace získává už část přihlášených obyvatel, po jednoduché bezplatné registraci se k nim můžete přidat. Například vás nemine informace o zítřejším přerušení dodávky vody v ulici Jižní, Oslavická a části ulice Třebíčská, Nádražní, Bezručova. Po přihlášení a vyplnění místa bydliště vám tak budou chodit důležité aktuality i zprávy, které se vás přímo týkají.

Přihlásit se můžete prostřednictvím webové stránky, stažením aplikace z Google Play nebo z App Store či osobně v Turistickém informačním centru Velké Meziříčí.

Číst více...

Město přijme redaktora/redaktorku

13. 9. 2021

student-849825 1920Město Velké Meziříčí hledá vhodného uchazeče na pracovní pozici redaktor/redaktorka.

Číst více...

Město hledá referenta úřadu územního plánování

16. 8. 2021

meeting-2284501 1920Tajemník Městského úřadu Velké Meziříčí vyhlašuje výběrové řízení na pracovníka odboru výstavby – referenta úřadu územního plánování.

Číst více...

Premiér Babiš navštívil Kraj Vysočina. Zavítal i do Velkého Meziříčí

9. 9. 2021

13 2Ve čtvrtek 9. září navštívil Kraj Vysočina předseda Vlády České republiky Andrej Babiš. Svůj nabitý program zahájil účastí na jednání o možném financování rekonstrukce zimního stadionu ve Velkém Meziříčí, odkud dále pokračoval do místní společnosti Agados.

Číst více...

Zdraví hledej v přírodě, tak zní téma letošních Dnů zdraví

6. 9. 2021

P1220224Výtvarné dílny, kvízy, ochutnávky dobrot, stánky, měření tlaku a hladiny cukru v krvi. To všechno nabídnou Dny zdraví na velkomeziříčském Náměstí v úterý 7. září. Pořadatelé ze Zdravého města Velké Meziříčí připravili nabitý program pro všechny věkové kategorie. V dopoledních hodinách vystoupí na podiu Vanda a Standa se svým hudebně zábavným představením pro děti, před polednem si můžete poslechnout přednášku na téma Není olej jako olej. Změna nastává pouze odpoledne, protože děti z pěveckého sboru Harmonie bohužel nezazpívají.

Číst více...

Nahoru