Zprávy z radnice

Sportovci mohou od 26. října žádat o grant

25. 9. 2020

banknotes-82948 1280Sportovní kluby, oddíly a organizace aktivně působící na území města mohou žádat o finanční podporu své činnosti od 26. října do 6. listopadu.

Číst více...

Vyhlášení nejlepších sportovců loňského roku město zrušilo

23. 9. 2020

Sportovec mesta_2019_Slideshow_740x490_zrusenoZ důvodu zhoršující se epidemiologické situace rada města dne 23. září rozhodla o zrušení slavnostního vyhlášení ankety Sportovec města Velkého Meziříčí za rok 2019.

Michaela Hudková, tisková mluvčí

Číst více...

Blíží se konec splatnosti místních poplatků

18. 9. 2020

money-3536346 1920Upozorňujeme občany města Velkého Meziříčí, že ke dni 30. září 2020 končí splatnost druhého pololetí místního poplatku za komunální odpad. Zároveň k tomuto datu končí splatnost místního poplatku ze psů. 

Číst více...

Rozpis ledu hledejte nově na webu města

4. 9. 2020

Dětské hřiště_nad_JordánkemPřemýšlíte o pronájmu ledové plochy na zimním stadionu k soukromým nebo třeba firemním účelům? Zajímá vás, kdy si můžete přijít na stadion zabruslit? Nově vzniklá městská organizace Sportoviště VM má od září oficiálně na starosti také provoz zimního stadionu a pronájem ledové plochy. Pokud vás zajímají informace ohledně obsazenosti ledu, sledujte web města, na kterém naleznete vždy aktuální verzi rozpisu. Informace o zimním stadionu i ostatních sportovištích najdete v kategorii Další instituce —> Sportoviště VM. Novou městskou organizaci naleznete nově také na Facebooku.

Číst více...

Lidé mohou přijít na Městský úřad Velké Meziříčí jen s rouškou

3. 9. 2020

coronavirus-5064371 1Povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest, jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek a jiné, platí ve všech budovách Městského úřadu Velké Meziříčí. Nařízení, které vydalo Ministerstvo zdravotnictví ČR, vešlo v účinnost 1. září a potrvá do odvolání. Upřednostňujte komunikaci telefonicky popřípadě e-mailem a pokud možno využívejte bezkontaktní způsoby placení kartou nebo převodem z účtu.

Číst více...

Probíhá kolaudace nadjezdu na Fajtův kopec

3. 9. 2020

nadjezdNový nadjezd nad dálnicí D1 na Fajtův kopec slouží lidem od 25. října 2019, a to díky uvedení do předčasného užívání. V nejbližších dnech dojde k vydání kolaudačního souhlasu a most tak bude opět majetkem města Velké Meziříčí. Závěrečné kontrolní prohlídky, která proběhla 2. září, se zúčastnil místostarosta Ing. František Smažil, Ing. Jiří Pospíchal, vedoucí dopravního odboru, Ing. Martin Kašpar za majetkový odbor města a zástupci z Metrostavu a Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Číst více...

Městský úřad hledá sociálního pracovníka SPOD

2. 9. 2020

depositphotos 50476699-stock-photo-social-worker-visiting-family-withTajemník Městského úřadu Velké Meziříčí vyhlašuje výběrové řízení na sociálního pracovníka SPOD (sociálně právní ochrany dětí).

Číst více...

Slavnostní zahájení školního roku si prvňáčci užili se svými rodiči

1. 9. 2020

ZŠ Školní_titV úterý 1. září zahájilo svou novou životní etapu 102 prvňáčků v pěti prvních třídách ve Velkém Meziříčí. Poprvé usedlo do lavic i 11 dětí v Mostištích a 9 ve Lhotkách. Prvňáčci, kteří přišli kvůli epidemii o slavnostní zápis, si první školní den užili za doprovodu svých nejbližších.

Číst více...

Velké Meziříčí vyvěsilo historickou vlajku Běloruska

26. 8. 2020

Belorusko titNa budově velkomeziříčské radnice vlaje historická běloruská vlajka s rudým pruhem uprostřed dvou bílých vodorovných pásů. Velké Meziříčí se tak symbolicky připojilo k dalším českým městům, která vyjadřují solidaritu s běloruskou občanskou společností protestující proti průběhu prezidentských voleb v zemi.

Číst více...

Informační kampaň k modernizaci dálnice se uskuteční 24. srpna

18. 8. 2020

Foto stánkuModernizace dálnice D1 je ve svém předposledním stavebním roce, zároveň je to rok s nevýraznější zátěží dopravních omezení.

Číst více...

Velké Meziříčí má nový uzemní plán

10. 8. 2020

PANO 20200410_145254Zastupitelé Velkého Meziříčí na červnovém jednání jednohlasně schválili nový územní plán, který je klíčovým dokumentem pro rozvoj města. V plném rozsahu nahrazuje dosavadní platnou územně plánovací dokumentaci z roku 1996. V platnost vstoupil 25. července 2020.

Číst více...

Sdružení obcí Vysočiny hledá projektového mažera

3. 8. 2020

thumb Sdruzeni_obci_vysočiny_copyPředsednictvo Sdružení obcí Vysočiny vyhlašuje výběrové řízení na pozici: Manažer projektu ISNOV / integrovaný systém nakládání s odpady v Kraji Vysočina.

Pro bližší informace kontaktujte tajemnici organizace Ing. Zdeňku Škarkovou (e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).

Číst více...

Turistické a informační centrum se zapojilo do sbírky školních potřeb pro děti v nouzi

14. 7. 2020

education-4796952 1920Oblastní charita Žďár nad Sázavou přichází po roce s novým nápadem na prázdninovou sbírku, která vyšla z akutních potřeb jejich klientů. Po loňském úspěchu Batůžkového projektu se pracovníci Charity rozhodli oslovit veřejnost tentokrát s novou kampaní, a to se Sbírkou školních potřeb. Ty aktuálně velmi pomohou rodinám v tíživé situaci z okresu Žďár nad Sázavou.

Číst více...

Naučné stezky v Balinském a Nesměřském údolí čeká obnova

8. 7. 2020

LP Balinské_údolí_6Celkem 45 kilometrů naučných stezek s 36 naučnými tabulemi slouží turistům a místním sportovcům necelých 8 let. Díky stotisícové krajské dotaci nechá město obnovit značení stezek a zároveň opravit stávající informační panely. Okolí stanovišť čeká úklid.

Číst více...

Chcete pomáhat se správou městských sportovišť? Do nové organizace hledáme administrativního pracovníka

29. 6. 2020

Bez názvu_copy_copy_copy_copy_copyNová příspěvková organizace, která začne fungovat od 1. září, vyhlašuje výběrové řízení na pozici administrativní/ho pracovnice/pracovníka.

Číst více...

Nahoru