Místostarosta města informuje o aktuálním dění ve městě

20. 3. 2023

0 titi_P1046321Místostarosta informuje o novinkách týkajících se technických služeb města a zve na zajímavé kulturní akce.

Blokové čištění

Od 11. března probíhá blokové čištění města a místních částí a potrvá až do 25. dubna. Harnomogram naleznete v našem článku. Prosíme vás, abyste respektovali přenosné dopravní značení a umožnili pracovníkům technických služeb (TS) provést čištění bez komplikací.

Sběrný dvůr

Na sběrném dvoru v Meziříčí můžou občani města a místních částí vyložit odpad z domácnosti, a to zcela zdarma. Nově TS zavedly karty, které vám po vyplnění formuláře vyrobí na počkání, není nutné se tedy hlásit dopředu. Do budoucna se mluví i o daných limitech kilogramů na občana.

Kácení suchých dřevin mezi Meziříčím a Mostištěmi

Řidiči pozor, kvůli nebezpečnému ale nutnému kácení suchých stromů bude před firmou Výtahy, s.r.o. zcela uzavřená silnice i parkoviště zmíněné firmy. Objízdná trasa v délce necelých 4 kilometrů povede přes Martinice a Nové Dvory. Vše se odehraje v termínu 25. a 26. března a následující týden 1. a 2. dubna. Silnice číslo III/36049 bude po oba víkendy uzavřená od sobotních 8 hodin ranních do nedělních 16 hodin odpoledních. Přesné místo uzavírky najdete v přiložené mapce. Děkujeme za shovívavost a dodržování dopravního značení, bez uzavírky by nebylo možné suché stromy ze strmého svahu vytěžit.

Časový přehled uzavírky silnice mezi Velkým Meziříčím a Mostištěmi:
Sobota 25. 3. 2023 od 8:00 hodin – neděle 26. 3. 2023 do 16:00 hodin.
Sobota 1. 4. 2023 od 8:00 hodin – neděle 2. 4. 2023 do 16:00 hodin.

Hlášení závad

Hlásit různé závady po zimě můžete i prostřednictvím mobilního telefonu

tý-Den vody

Chaloupky o. p. s. si připravily ukázku klimatické zahrady.
• 20. – 24. března od 8:00 do 17:00 hodin

Skauti VM nabízí naučnou stezku zahrnující QR kódy plné informací.
• 20. března – 30. dubna

Městská knihovna VM předvede dešťovou kapelu pro děti od 3 do 6 let. Na rodiče čeká káva a koncert.
• 22. března od 10:00 hodin

Otužilci & spol. provedou odpolednem plným otužování u rybníku Amerika.
• 25. března od 15:00 hodin

Výstavu zobrazující klimatické změny týkajících se naší planety naleznete v předsálí kina Jupiteru.
• do konce dubna 2023

Na všechny zmíněné akce je vstup zdarma.

Expediční kamera

V pátek 24. března se uskuteční již 13. ročník této akce. Od 18:00 hodin se v sále hasičské zbrojnice můžete těšit na cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce. Více informací a seznam promítaných filmů naleznete v našem článku.

Vstupné na promítání je dobrovolné.

Diashow Jiřího Kolbaby: Sedm divů Islandu

Od 19:00 hodin se, také v pátek 24. března, koná promítání fotografií Islandu s komentářem přímo Jiřího Kolbaby. Vstupné na akci činí 220 korun.

Vstupenky je možné zakoupit na programovém oddělení Jupiter clubu.

Velikonoční výstava

Tradiční jarní neboli Velikonoční výstavu pořádá Český svaz žen ve spolupráci s Jupiter clubem v termínu 27. – 29. března vždy od 9:00 do 17:00 hodin. Vystavují zde jednotlivci, školy, firmy a podobně. Přijďte se podívat na vystavené a případně si i nějakou drobnost zakoupit.

Vstupné je dobrovolné.

Zuzana Najtová a Tina Kárníková