O údržbu Vysokého mostu se postará vlastník, až jej soud určí

vysoky most1Vysoký nebo také Loupežnický most u Velkého Meziříčí již dlouhá léta chátrá.

Problém, proč se o tuto kulturní památku nikdo nestará, tkví ve sporu o vlastnictví mostu.

Ten je veden mezi městem Velké Meziříčí, obcí Petráveč a státem a měl by být již brzy rozhodnut. Pak se snad konečně stavba dočká i nezbytné údržby, kterou si bezesporu zaslouží.

Vlastníkem nemovité kulturní památky je dle ministerstva kultury město Velké Meziříčí. Přitom se ale most dnes nachází na dvou parcelách, z nichž jedna je Petrávče a druhá státu – a ti jsou zase vedeni jako vlastníci v evidenčním listě památky. Odtud tedy pramení spor, který rozhodne soud.

O tom, kdo se bude starat o starý most nedaleko Velkého Meziříčí, který chátrá, musí rozhodnout soud.

Foto: Martina Strnadová

(Více fotografií najdete ve fotogalerii.)