Městská policie Velké Meziříčí hledá posily. Nabízí řadu zaměstnaneckých výhod

7. 5. 2020

P1120293Velkomeziříčští městští policisté dlouhodobě bojují s nedostatkem strážníků. Současný podstav, kde chybí tři zaměstnanci, čítá pět aktivních strážníků s již získanou zkouškou odborné způsobilosti, která je zakončením povinného rekvalifikačního kurzu, a jednoho strážníka, jenž se připravuje ke zkoušce odborné způsobilosti před komisí Ministerstva vnitra České republiky.

Dne 9. října 2019 se rozhodla rada města podpořit nábor strážníků prostřednictvím finančního náborového příspěvku ve výši padesát tisíc korun. Mimo tento stabilizační příspěvek získá zaměstnanec Městské policie Velké Meziříčí další benefity v podobě pěti týdnů dovolené, třech dnů placeného zdravotního volna, příspěvku na stravování, příspěvku na penzijní připojištění a mnoho dalších. „Uchazeči mohou počítat se stabilním zaměstnáním a finanční jistotou, které pojí práce ve výborném kolektivu a příjemném prostředí nového pracoviště," uvádí vedoucí městské policie Jan Klikar.

P1120264Nové zázemí policejní služebny, jež je náležitě vybavená, obývají strážníci od srpna loňského roku. Strážníci velkomeziříčské městské policie se v březnu letošního roku dočkali také obnovy vozové parku, kdy za podpory Ministerstva životního prostředí zakoupili nový vůz s alternativním pohonem. „Náš nový služební automobil značky Volkswagen Caddy využívá pohon na zemní plyn," dodává Klikar. Inovované vozidlo s pohonem CNG znamená nižší provozní náklady.

Náborový příspěvek ve výši padesát tisíc korun obdrží všichni zájemci bez ohledu na to, zda vlastní platné osvědčení strážníka městské policie. Uchazeč bez osvědčení obdrží 10 000 korun po skončení zkušební doby, dalších 15 000 korun po získání potřebného osvědčení a zbylých 25 000 korun po uzavření smlouvy na dobu neurčitou. V případě, že strážník již vlastní platné osvědčení, získá 25 000 korun po uplynutí zkušební doby a 25 000 korun po uzavření smlouvy na dobu neurčitou.

Strážník městské policie během zkušební doby absolvuje rekvalifikační kurz, který probíhá ve Středisku profesní přípravy Městské policie Brno za účelem získání Osvědčení o splnění stanovených odborných předpokladů. Osvědčení účastník získá úspěšným zakončením kurzu a vykonáním zkoušky před komisí Ministerstva vnitra ČR. V rámci rekvalifikačního kurzu se školí budoucí strážníci v oblastech používání služební zbraně, donucovacích prostředků a zastavování vozidel. „V kurzu se dozvídám mnoho užitečných postupů pro výkon práv a povinností strážníka městské policie a získávám spoustu vědomostí ze zákonů, které uplatním v praxi," charakterizuje rekvalifikační kurz strážník čekatel, Dominik Kováčik.

Městská policie Velké Meziříčí zabezpečuje záležitosti veřejného pořádku v rámci působnosti města. Uchazeči mohou kontaktovat starostu města Velké Meziříčí Alexandrose Kaminarase i vedoucího městské policie Jana Klikara pomocí formuláře na webu města, prostřednictvím e-mailu i telefonu.

„Kdokoli má zájem pracovat s námi pro bezpečnější město, je u nás vítaný. Zájemci nás mohou dokonce osobně navštívit na služebně městské policie, vše vám ochotně vysvětlíme a ukážeme," zve Klikar. Po zařazení do přímého výkonu služby se strážníkův plat pohybuje v rozpětí od 21 980 do 29 780 korun. Výše platu se odvíjí od započitatelné praxe, rizikového příplatku, případně příplatku za směnnost.

Zuzana Najtová

plakat straznik A3 final