Letní tradiční akce na Náměstí mohou být prodlouženy

divadlo

Tradiční velkomeziříčské kulturní akce, kterými v létě ožívá Náměstí, mohou od této sezóny trvat až do půlnoci. Umožní to nová vyhláška, kterou se na svém únorovém zasedání bude zabývat městské zastupitelstvo.

„Jde o soutěž 4 klíče k velkomeziříčské bráně a charitativní koncert Muzikanti dětem. Ty mají mimořádně vysokou návštěvnost a obecnou oblibu a chceme, aby nemusely končit už v deset hodin večer. Proto rada vyhlášku v tomto smyslu zastupitelstvu doporučuje," vysvětlil starosta Radovan Necid.

Po celé léto na Náměstí stojí pódium, které využívají pořadatelé kulturních a společenských akcí také v rámci tradičního Velkomeziříčského kulturního léta. „I na tyto akce vyhláška myslí, ovšem v jiném duchu. Jestliže bude pořadatel chtít prodloužit dobu konání, může ve standardním správním řízení o prodloužení třicet dnů předem požádat a rada o jeho žádosti rozhodne. Zde jde především o to, aby se zájem pořadatelů nestřetl s přirozeným nárokem obyvatel Náměstí na noční klid," doplnil starosta.

Vyhláškou se zastupitelé budou zabývat na svém zasedání 17. února.