Předsednictví výborů v zastupitelstvu získala opozice

vybor

Předsedkyní finančního výboru se na úterním jednání velkomeziříčského zastupitelstva stala PhDr. Marie Ripperová z opoziční strany KDU-ČSL + nezávislí. Předsedou kontrolního výboru pak JUDr. Karel Lancman z opoziční KSČM.

"Každé zastupitelstvo, které si samo sebe váží, musí nutně kontrolní funkce svěřit opozici. Ani to naše není výjimkou. Koaliční rada dělá rozhodnutí, opoziční výbory kontrolují jejich provedení. To je jeden z hlavních principů transparentní politiky," uvedl starosta Radovan Necid po jednání zastupitelstva.

Kontrolní i finanční výbor zastupitelstva mají po sedmi členech. Šest z těchto míst obsadily politické subjekty, které jsou ve velkomeziříčském zastupitelstvu (Sdružení To pravé Meziříčí, ČSSD, Volba pro město, KDU-ČSL, KSČM a ANO 2011). Sedmého člena doplnila městská rada z bývalých zkušených zastupitelů.