Nové vedení mají i místní části Velkého Meziříčí

mistni castiMístní části Velkého Meziříčí mají nové vedení.

Rada města jmenovala nové komise pro místní správu na základě výsledků hlasování občanů, které v místních částech probíhalo souběžně s říjnovými komunálními volbami.

„S místními částmi máme nastavenou velmi kvalitní komunikaci a spolupráci a zvolená jména jsou pro město zárukou, že dobré a úspěšné akce pro rozvoj obcí budou pokračovat," komentoval volební výsledky starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid.

Město má čtyři místní části, které tvoří sedm obcí. V Olší nad Oslavou se stal předsedou komise Josef Novák. Mostiště povede Miroslav Mejzlík, Lhotky, Kúsky a Dolní Radslavice Přemysl Bdinka a Hrbov a Svařenov Vladimír Sedláček.

Komise tvoří dalších šest místních zvolených občanů (ve Lhotkách, Kúskách a Dolních Radslavicích deset). Pracují průběžné, starají se o chod obce a spolupracují s radou a zastupitelstvem v části městského rozpočtu, která je pro místní část určená. Jsou tedy stálými spolupracovníky samosprávy města.