Na jaře radnice rozdělí dotované kompostéry

komposter

Lidé ve Velkém Meziříčí získají na jaře od města 500 kompostérů. Umožní to projekt podpory domácího kompostování, na který radnice získala evropskou dotaci.

„Velké Meziříčí je malé město a kompostování je pro majitele pozemků a domů přirozené. Proto jsme chtěli tuto aktivitu nějakým způsobem podpořit," vysvětlil starosta Radovan Necid. Radnice proto před rokem vypsala dotazníkovou akci, aby mezi lidmi zjistila přibližné počty zájemců o kompostéry. „Pro všechny, kteří projevili zájem, budou kompostéry k dispozici. Deset jich máme připravených pro naše příspěvkové organizace," řekl starosta Radovan Necid s tím, že o přesném termínu předání kompostérů novým majitelům bude radnice ještě informovat. Kompostéry jsou mimořádně kvalitní, podmínky evropské dotace totiž předpokládají pětiletou udržitelnost projektu, kterou budou mít majitelé levných dotovaných kompostérů zakomponovanou i ve smlouvě.