Koalice se dohodla na svém programu

rada

Politické strany a sdružení, které tvoří koalici ve Velkém Meziříčí, se kromě podepsané koaliční smlouvy dohodly i na základních bodech svých programů, které chtějí v příštích čtyřech letech společně prosazovat.

„Z mého pohledu jde o důležité věci, které mnohdy přesahují jedno volební období a určitě by se jimi zabývala každá městská rada v jakémkoliv politickém složení," řekl starosta Radovan Necid.

Kromě jiného chtějí koaliční strany například postavit překladiště komunálního odpadu a vyřešit tak problém se skládkováním odpadků z domácností. Dále se dohodly na zvyšování bezpečnosti ve městě mimo jiné i posílením městské policie. Chtějí také rozšířit a propojit cyklostezky, vymístit tranzitní nákladní dopravu a opravit centrum města včetně lokality za bývalým Svitem. „Osobně považuji právě majetkovou přípravu pro obchvat, opravu Náměstí a řešení centra města za naše priority. Stejně jako pokračování v otevírání radnice veřejnosti a maximálně pohodlném přístupu obyvatel města k informacím," uzavřel starosta Necid.

Programové prohlášení koaličních partnerů To pravé Meziříčí, ČSSD a Volba pro město na období 2014 – 2018

1. Vybudovat překladiště komunálního odpadu
  2. Zřídit bezplatnou MHD pro seniory (od 65 let od r. 2015) a pro mládež (do 16 let od r. 2016)
  3. Komplexně řešit centrum města včetně majetkové přípravy