Velké Meziříčí má nový městský rozhlas

P1360759Na celé dva týdny se ve Velkém Meziříčí odmlčely amplióny městského rozhlasu. Celý systém totiž prošel kompletní obnovou a nyní mají obyvatelé města k dispozici zbrusu nové zařízení.

"Nový rozhlas je z většiny hrazen evropskou dotací, protože jeho hlavní funkcí je varovat občany při krizových situacích. Nicméně doufám, že jej k tomuto účelu nikdy nepoužijeme a budeme spíš slýchat, tak jak jsme zvyklí, hlášení o kulturních a sportovních akcích, omezení v dopravě a podobně," vysvětlil starosta Radovan Necid.

Nové ampliony jsou očíslovány a to usnadní hlášení případných závad. "V případě, že lidé zjistí závadu nebo nekvalitní či slabý přenos na koncovém vysílači, mohou při oznámení poruchy použít toto viditelné číslo a tím urychlit nápravu," doplnil Necid.

Dotaci radnice získala na nový rozhlas nejen ve městě, ale ve všech místních částech a také dalších okolních obcích.