Obce budou mít nové rozhlasy sloužící jako varovný protipovodňový systém

kašpar - nove rozhlasy montazObce na Velkomeziříčsku dostanou do konce listopadu nové obecní rozhlasy.

Nová zařízení se v těchto dnech instalují v rámci projektu ochrany před povodněmi.

Obecní rozhlasy, tedy bezdrátové vysílací stanice a samotné hlásiče slouží totiž jako součást výstražného protipovodňového systému. K němu patří ještě srážkoměrné stanice, hladinoměrná čidla a vodočetné latě.

Nové obecní rozhlasy ve Velkém Meziříčí a okolních obcích budou zároveň sloužit i jako elektronická siréna, napojená na pracoviště Integrovaného záchranného systému.

„Celkové výdaje projektu činí 12,2 milion korun. Na financování projektu se podílí z devadesáti procent dotační zdroje," uvedl Jiří Zachar, vedoucí odboru životního prostředí. Podrobnější informace uvádí samostatný příspěvek.

docVe Velkém Meziříčí a partnerských obcích probíhá zpracování digitálních povodňových plánů a práce na montáži hlásných a varovných systémů