Nákup na burze opět snížil cenu energií pro školy i radnici

elektrina

V příštím roce bude mít velkomeziříčská radnice a její příspěvkové organizace, to znamená například školy a školky, opět o něco levnější plyn a elektřinu. Umožnil to společný nákup energií, který uskutečňují obce z Velkomeziříčska a Velkobítešska na komoditní burze.

"Vysoutěžená cena za elektřinu je 955 korun za MWh, cena plynu je pro letošek vysoutěžena 705 korun za MWh," popsal výsledky starosta Radovan Necid s tím, že loni se vysoutěžila cena elektřiny 970 a plynu 721 korun.

Přes nestabilitu na Ukrajině se obcím podařilo oproti loňsku ceny opět snížit. Na druhou stranu je třeba připomenout, že skutečná cena plynu a elektřiny se skládá ze tří složek - samotné ceny, o které je řeč, pak také ekologické daně a distribučních poplatků. Daň ani poplatky soutěžit na burze nelze, proto bude skutečná cena známá na konci roku. "Je ale jisté, že naše příspěvkové organizace i město samotné opět ušetří," uzavřel starosta.