Meziříčí vytvořilo grantový systém na financování kultury

Josef Kašpar (2)

Kultura ve Velkém Meziříčí dostane systémovější podporu. Zastupitelstvo schválilo grantový systém podpory kulturních aktivit s tím, že v rozpočtu na příští roky radnice vyčlení na tyto granty peníze.

Granty podpoří tři oblasti aktivit: kulturní akce, vzdělávací akce se zaměřením na kulturu a literární a audiovizuální díla. "Není to žádná převratná věc, pouze naše kulturní komise doporučila jasná pravidla a kritéria podpory, abychom v tom měli opravdu systém a neřešili podporu kultury případ od případu," řekl starosta Radovan Necid a dodal: "Osobně si od grantového systému slibuji hlavně to, že se podpory dostane i okrajovějším aktivitám a akcím, na které bychom si jinak nevzpomněli." Granty jsou určeny pouze pro organizace a spolky, které nejsou zřizovány městem, jedinou výjimkou jsou zájmové útvary při Jupiter clubu, které také mohou žádost.