Digitalizace kina proběhne na jaře

Náměstí VM-podzim 2011  11Ještě letos v létě přivítá ve Velkém Meziříčí diváky nově digitalizované kino.

Nabídne nejen nejnovější filmy, které dnes nemůže kvůli zastaralé technologii promítat, ale například i internetový rezervační systém vstupenek.

"Digitalizaci umožnil nejen velký úspěch při získání státní dotace, ale i příspěvek města. Rada schválila Jupiter clubu výsledek výběrového řízení na dodavatele a práce tak mohou začít," říká starosta Radovan Necid a dodává: "Je dobře, že náš Jupiter club uvažuje i o webové stránce kina s rezervačním systémem a uvažuje o dalších doplňkových službách. Samotná digitalizace podle zkušeností z obdobných měst, totiž kino bez služeb nenaplní."

Velkomeziříčské kino dnes umožňuje promítat pouze analogové filmy, což v praxi znamená, že se k nejnovějším titulům ani nedostane. Digitální technologie ovšem požaduje zvlášť proškolenou obsluhu a navíc přijde na zhruba necelé dva miliony korun.

Digitalizace by měla podle plánu být dokončena na konci května a kino pak slavnostně otevře promítat v červnu v rámci tradičního Festivalu filosofie.