V polovině března začne čištění ulic

cisteniJarní úklid Velkého Meziříčí letos začne téměř o měsíc dřív než v jiných letech.

Na základě návrhu ředitele technických služeb o tom rozhodla městská rada.

„Nezvykle mírné počasí nám umožnilo posunout termín úklidu města. Navíc současné sucho způsobuje, že se ze zimního posypu práší, a proto je jeho smetení velmi nutné. Blokové čištění zahájíme 15. března," vysvětlil rozhodnutí rady starosta Radovan Necid.

Technické služby s úklidem posypu začaly už v únoru, z nejvíce exponovaných míst jejich pracovníci smetli 70 tun písku, štěrku a prachu. „S ručním zametáním jsme začali 10. února, se strojním o deset dní později. Uklízeli jsme ale hlavně centrum města, protože nebyla jistota, že ještě nějaký sníh či ledovka nepřijdou. V takovém případě je pak starý posyp na silnicích jednak užitečný, a také je v nízkých teplotách jeho úklid velmi obtížný," řekl ředitel Technických služeb VM s.r.o. Jaroslav Mynář.

Blokové čištění města začíná 15. března, každý dne pak pokračuje až do 8. dubna. Přesný harmonogram je k dispozici na webových stránkách města.