Otevření skate parku se přiblížilo

skateparkOd léta může být zejména pro mladé lidi ve Velkém Meziříčí k dispozici krytý skatepark.

Zastupitelstvo uvolnilo na úpravy jedné z budov ve městě pro tyto účely bezmála 700 tisíc korun.

"Na úpravy máme hotový projekt a teď se rozběhnou standardní procesy, tedy zejména příprava a výběr zhotovitele. Sejdu se zároveň s občanským sdružením SK8 Velké Meziříčí, které by mohlo v budoucnosti skate park provozovat. Chceme zejména dohodnout budoucí podmínky. Městu záleží především na tom, aby sportoviště bylo udržované, organizované a aby zde bylo klidno a čisto," popsal starosta Radovan Necid s tím, že pokud půjde vše hladce, je možné skate park otevřít v létě.

Skateboardové hřiště je velkomeziříčským evrgrýnem, o jeho otevření usilují nejen mladí, ale i radnice už řadu let. Vždy to ztroskotalo na penězích a najít příhodné místo. "Bývalá výdejna plynu na Uhřínovské ulici je pro tento účel vhodná a navíc se ukázalo, že skejťáci mají o provozování hřiště nejen reálný zájem, ale také realistické představy," řekl starosta Necid.