Zahájí přípravu demolice, i když ji zatím neschválili

102_3728__kopie

Velkomeziříčští chtějí být připraveni na případnou demolici objektu bývalého domova důchodců na Hornoměstské ulici. Rozhodli se proto již teď zadat vypracování projektové dokumentace této akce, na což vyčlenili 180 tisíc korun z neúčelové rezervy rozpočtu města. A to i přesto, že konečné slovo o osudu objektu, tedy ani o jeho zdemolování, zatím definitivně nepadlo. Zastupitelé města by o něm měli rozhodnout až koncem roku na svém prosincovém jednání. „My chceme a musíme být na demolici připraveni, protože ve hře je dotace z kraje ve výši tři miliony korun. A o ni nechceme přijít,“ vysvětluje starosta Radovan Necid důvod zahájení projektové přípravy akce už teď. Kraj přislíbil městu dotaci na demolici budovy až do výše tří milionů korun, ovšem pokud ji Velkomeziříčští provedou ještě do konce tohoto roku. Vzhledem k tomu, že právně město objekt od kraje převzalo teprve někdy v pololetí, čas na realizaci demolice zbývá příliš krátký. Proto vedení města požádá krajské zastupitele, aby termín příslibu dotace o rok prodloužili. Ale ani v tom případě nehodlá příliš otálet.

Více informací se dozvíte zde.