Slučovat vaše školy nebudeme, slíbili krajští radní

slucovani_skol_verejna_diskuzeIC1_SmallŠkolství bylo tématem číslo jedna při veřejné diskuzi zástupců kraje Vysočina s občany města.

Krajští radní přijeli v pátek 27. května do Jupiter clubu představit svoje návrhy a plány na úpravu systému středních škol v našem městě, vysvětlit svoje důvody a vyslechnout si i názory z opačné strany. Pro Velkomeziříčské zásadním výsledkem celé diskuze je ujištění ze strany krajských radních, že nehodlají a nebudou postupovat proti vůli města. „Město nemusí čelit žádným »atakům« z naší strany. Bez města do toho nejdeme. Budete-li chtít ponechat tři samostatné školy, budiž. Nezrušíme ani žádný studijní obor, pokud o to sám ředitel školy nepožádá,“ zdůraznil náměstek hejtmana kraje Vysočina Libor Joukl s tím, že to platí alespoň do konce tohoto krajského volebního období.

Další informace se dozvíte zde.

Foto a text: Martina Strnadová