Velkomeziříčská radnice zadala audit na své vlastní fungování

radnice_1Výkonnější, přehlednější a profesionálnější. Tak by měl už příští rok vypadat velkomeziříčský městský úřad.

Proběhne zde totiž audit řízení, školení personálu a nastavení procesů tak, aby radnice pracovala efektivněji.

Jde o evropskými penězi financovaný projekt s poměrně složitým názvem, který se dá zjednodušit na Posílení výkonu úřadu,“ vysvětlil starosta Radovan Necid.

Součástí projektu je audit procesů, přepracování strategického plánu a školení zaměstnanců. „Nejde o to za každou cenu najít nějaké jméno, které vykonává svoji práci špatně. Jde o to, zda řádně funguje celý systém. Osobně se mi líbí, že audit i doporučení provádí nezávislá odborná firma, jejíž zaměstnanci i jejich přístup na mne zatím udělali ten nejlepší dojem,“ popsal starosta Necid s tím, že co nevidět dostane radnice první doporučení, co zlepšit. „Budou to už konkrétní fakta a s nimi budeme intenzivně pracovat.“ plánuje starosta.

Projekt Posílení efektivnosti výkonu přišel na 7,8 milionů korun, z toho 85 procent zaplatí evropská dotace, zbytek pak radnice.

-měú-