Činnost nízkoprahového zařízení se již rozbíhá

nizkoprahove_centrum_SmallVe Velkém Meziříčí se rozbíhá činnost nízkoprahového zařízení pro děti a mládež v rekonstruovaných prostorách bývalé Obnovy vedle Billy. Provozovatelem zařízení je Oblastní charita Žďár nad Sázavou. V současné době probíhá zařizování prostor potřebným nábytkem a vybavením a tři pracovníci zařízení Wellmez pod vedením Bc. Marka Sušinky zahájili terénní práci ve městě.

Činnost zařízení započala od 1. 3. 2011, slavnostní otevření se uskuteční 8. 4. 2011. Mládež ve věku od 12 do 20 let najde v zařízení jak možnost trávení volného času ve formě sportovních aktivit, her, tance, které jsou prostředkem k navázání kontaktu, tak poté jim může být poskytována sociální služba, např. formou poradenství apod. Provozní doba zařízení bude od dubna každé úterý od 14 do 18 hodin (klubové aktivity a poradenství) a ve čtvrtek od 9 do 12 hodin (poradenství, individuální práce). Terénní práce v pondělí a ve středu od 14 do 17 hodin.

V současné době je zatím provozována terénní práce a monitoring města.

Ing. Jaroslava Klapalová, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ