Úřady nemusí firmám pomáhat, stačí když neškodí

zonaZaměstnavatelům ve Velkém Meziříčí by nevadilo rozšíření průmyslové zóny a městská podpora začínajícím firmám. Shodli se na tom na setkání se starostou Radovanem Necidem.

„Jde o to, že zaměstnanost ve městě je prakticky závislá na množství malých a středních firem. Taková struktura podniků totiž lépe odolává ekonomické recesi. Jestliže výrobu utlumí jeden velký závod, rázem jsou bez práce desítky lidí. Pokud momentální nepřízeň osudu postihne menší firmu, nezaměstnanost neroste tak dramaticky a je zvládnutelná běžnými postupy pracovního trhu,“ vysvětlil Radovan Necid.

Ten se se zástupci místních firem sešel nejen proto, aby společně projednali momentální situaci zaměstnanosti města, ale také proto, aby našli společnou řeč při dalším rozvoji Velkého Meziříčí. „Mimo jiné jsme se shodli na tom, že veřejná správa pro rozvoj ekonomiky udělá nejvíc, když podnikům a firmám klade do cesty co nejméně překážek a já tomu dobře rozumím,“ shrnul starosta.