Město má novou vyhlášku týkající se herních automatů

ruleta.jpgVelkomeziříčští zastupitelé na svém posledním jednání odsouhlasili obecně závaznou vyhlášku města, kterou se zavádí nový místní poplatek. Ta ukládá provozovatelům tzv. „jiného technického herního zařízení" platit čtvrtletně pět tisíc za jedno provozované herní zařízení.

Město má novou vyhlášku týkající se herních automatů

Velké Meziříčí - Velkomeziříčští zastupitelé na svém posledním jednání odsouhlasili obecně závaznou vyhlášku města, kterou se zavádí nový místní poplatek. Ta ukládá provozovatelům tzv. „jiného technického herního zařízení" platit čtvrtletně pět tisíc za jedno provozované herní zařízení.

„Po odsouhlasení novely loterijního zákona nemáme možnost regulovat počet ´jiných technických herních zařízení´ na území města. Kompetenci povolit takové zařízení má pouze Ministerstvo financí. Jediné, co nám zákon umožňuje, je zpoplatnit provoz takových zařízení částkou od jednoho do pěti tisíc. Jednomyslně jsme odhlasovali návrh nejvyššího možného poplatku," komentuje zavedení místního poplatku starosta města František Bradáč a ještě dodává, že pokud by zákon umožňoval zpoplatnit zařízení vyšší částkou, učinil by tak.

„Nechceme ve městě žádné automaty. Co se týká například výherních hracích přístrojů, jejichž povolování je v kompetenci města, máme vyhlášku, která umožňuje jejich umístění jen v okrajových částech města a jsou také zpoplatněny tou nejvyšší možnou sazbou. Naštěstí tu teď žádné nejsou," ještě dodává starosta.

Město má k dispozici seznam provozovatelů jiných technických herních zařízení poskytnutý Ministerstvem financí. Po nabytí účinnosti vyhlášky budou prováděny kontroly, zda provozovatelé řádně plní svoji poplatkovou povinnost.

Vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. 10. 2010.

Vyhláška 02/2010 o místním poplatku za VHP nebo jiné techn.zařízení pov. Ministerstem financí

Tel.: +420 774 107 208