Manželé Kozmonovi oslavili Diamantovou svatbu

manzele_kozmonovi.jpg

Manželé Kozmonovi oslavili Diamantovou svatbu

Velké Meziříčí - Je to právě šedesát let od chvíle, kdy si Stanislav Kozmon a Ludmila Buďová řekli své „ano".  Společně se mohou ze dvou vnoučat.

Chce to toleranci. Když má pravdu manželka, nehádám se, když mám pravdu já, přesvědčím ji o tom," říká s úsměvem šťastný jubilant. Stanislav Kozmon pochází ze slovenského města Modrá a do Velkého Meziříčí se přistěhoval v roce 1949. Zde poznal ženu Ludmilu a rok na to se vzali. „Vždycky se mi splnilo, co jsem si předsevzal. Řekl jsem, že společně oslavíme Diamantovou svatbu a vidíte je tady. Teď říkám: ´ještě Briliantovou´,"  říká Stanislav Kozmon a láskyplně se zadívá na svoji ženu.

„Diamantová svatba je krásná událost. Je za ní spousta práce, vzájemné tolerance, umění odpouštět a brát partnera takový, jaký je. Manželům Kozmonovým gratuluji a přeji jim hodně zdraví. A hlavně, aby za deset let oslavili tu Briliantovou," dodává starosta města František Bradáč, který přišel jubilantům pogratulovat společně s Věrou Dvořákovou ze Spolku Ludmila.

Tel.: +420 774 107 208