Nová cyklostezka spojí Balinské a Nesměřské údolí

ostruvekVybudovat cyklostezku přímo ve středu města mají v plánu velkomeziříčští radní.

Chtějí tak propojit úsek od Jelínkovy vily, Nového Svitu až po Ostrůvek. S prací by se mohlo začít už v příštím roce.

„V současné době jsme ve fázi projektování, začínáme. V lednu bychom chtěli navštívit Státní fond dopravní infrastruktury, projednat to a požádat o dotaci. Máme příslib, že by měla pokrýt až sedmdesát procent. Za rok touto dobou bychom už mohli stavět," vysvětlil starosta Radovan Necid.

Aktuálně funguje ve městě jedna cyklistická stezka spojující Velké Meziříčí s jeho místní částí Mostiště. Ta se za šest let své existence stala velmi frekventovaným místem. Využívají ji jak cyklisté a bruslaři, tak běžci či pěší.

Kateřina Karmazínová