Zástupci některých organizací z našeho města se vypravili na Valašsko

Valasske-Mezirici 3 Foto Martina StrnadovaŘeditelé příspěvkových organizací Velkého Meziříčí, pracovníci v kultuře, médiích, informačním centru se se zástupci města minulý týden vypravili na jednodenní cestu do družebního Valašského Meziříčí. Tam se setkali se svými pracovními protějšky a předávali si zkušenosti.

Valašskomeziříčští Velkomeziříčským ukázali svoje příslušná pracoviště, ale také další objekty ve městě.

Hosté si tedy prohlédli prostory radnice, kde je hostitelé přivítali, pak se vypravili do zámku, kde sídlí tamní kulturní zařízení, viděli základní uměleckou školu s jejím velkým tanečním sálem, dále pak knihovnu, muzeum, digitalizované kino, informační centrum, přírodní amfiteátr a další. Město se může pochlubit též moderním komplexem sportovišť nacházejícím se ve čtvrti Kouty. Areál tvoří krytý bazén s wellness centrem, dále letní koupaliště, zimní stadion, kuželkářské a bowlingové dráhy, tenisová hala a 18 antukových kurtů, fotbalový areál s přírodní i umělou trávou a atletický stadion. Meziříčský krytý bazén získal 2. místo v soutěži Aquapark desetiletí.

Iva Horká

Foto: Martina Strnadová