Akce finančně nebo věcně podporované městem

Den bez bolístek pro mateřské školy

SAM 4106V úterý 6. listopadu 2018 se ve velkém sále Jupiter clubu VM konala dopolední soutěž „Den bez bolístek", zaměřená na prevenci nebezpečí úrazů dětí ve věku 3-6 let.

Číst více...

"Den bez úrazu" s Dózou

SAM 4029V úterý 23. 10. 2018 proběhlo ve velkém sále Jupiter clubu tradiční soutěžní dopoledne DEN BEZ ÚRAZU. Ve vědomostních i sportovních disciplínách změřili své síly žáci 5. tříd. Soutěžilo 8 čtyřčlenných družstev ze základních škol Sokolovská, Oslavická, Mostiště, Ostrov nad Oslavou.

Číst více...

Výměnný pobyt mezi studenty GVM a studenty střední školy z italského Turína

g1Ve dnech 22. – 29. září se 22 studentů GVM opět setkalo se svými přáteli ze střední školy Liceo Scientifico Statale Gobetti, tentokrát však ve městě Turín.

Číst více...

Evropský týden mobility na DÓZE

SAM 3981V rámci celosvětové kampaně, která tradičně upozorňuje na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení , proběhly na Dóze středisku volného času s finanční podporou města Velké Meziříčí hned dvě akce s podtitulem „ Kombinuj a jeď ".

Číst více...

Otevřený turnaj v iboccie O pohár starosty Osové Bítýšky

IMG 0627V sobotu 22. září uspořádal Handicap Sport Club Velké Meziříčí společně s iSK Vysočina již 8. ročník otevřeného turnaje O pohár starosty Osové Bítýšky v integrované boccii.

Číst více...

Dětský den v Chlumku

P1010056Dne 25. 8. 2018 se v naší obci Chlumek konalo rozloučeni s létem, s programem pro děti. Čekalo je deset soutěžních stanovišť a spousty odměn.

Číst více...

4. ročník závodu Autocolor Water Boulder Games

368O víkendu 14. - 15. července se na Fajtově kopci konal již 4. ročník závodu Autocolor Water Boulder Games neboli závod v lezení nad vodou, který pořádá nezisková organizace LEZU V MEZU z.s. Na startovní listině se objevilo celkem 64 dospělých a 45 dětí.

Číst více...

Handicap Sport Clubu VM - Mistrovství republiky v atletice

IMG 085824. června se na atletickém stadiónu v Bílině konalo Mistrovství České republiky České federace Spastic Handicap v atletice.

Číst více...

19. ročník Memoriál prof. Bedřicha Krejčího

6P8A4427Dne 9. 6. 2018 probíhal v našem městě již 19. ročník akce zvané Memoriál prof. Bedřicha Krejčího. Při jejím konání si skauti ale i široká veřejnost připomíná profesora gymnázia ve Velké Meziříčí žijícího v letech 1911-1945. Byl to muž zasluhující se o všestranné vzdělání nejen svých studentů, neboť založil 12. skautský oddíl, který je v našem městě aktivní do nynějška. Prof. Bedřich se aktivně podílel na kulturním životě města, ale protože nebyl pohodlný režimu, podlehl pochodu smrti roku 1945.

Číst více...

Handicap Sport Club - Integrovaný závěsný kuželník Březejc 2018

IMG 0626Další sportovní akcí meziříčského klubu bylo pořádání 1.a2. kola ČSOB Leasing Cupu integrovaného závěsného kuželníku, které bylo započítáno do celorepublikové soutěže.

Číst více...