Akce finančně nebo věcně podporované městem

V pivnici Na Lipnici se uskuteční další akce

19. 9. 2022

pexels-pixabay-159291Velkomeziříčská pivnice Na Lipnici v letošním roce uspořádala pro veřejnost již několik soutěžních setkání. Konkrétně šlo o zimní, respektive jarní, turnaje ve hře „Člověče, nezlob se!" a v karetní hře „prší". A v sobotu 10. září došlo konečně i na šachy. Na počátku tohoto roku se měl konat také přebor v pexesu, ten jsme však nakonec z důvodu malého zájmu zrušili.

Číst více...

V sobotu se uskutečnil 10. ročník iBoccie

19. 9. 2022

IMG 4848Po dvouleté odmlce se v sobotu 10. 9. 2022 uskutečnil ve sportovní hale Centrum kultury, sportu a zájmových činnosti v Osové Bítýšce 10. ročník turnaje integrované boccii, O pohár starostky Osová Bítýška.

Číst více...

Rozloučili jsme se s létem v Chlumku

12. 9. 2022

DSC 0207Dne 27. 8. 2022 se uskutečnil tradiční Dětský den s bohatým programem. Přišlo neuvěřitelných 68 dětí, které si užily báječné odpoledne plné soutěží.

Číst více...

První ročník šachového turnaje „O lipnického koníka" vyhrál Josef Janák

12. 9. 2022

20220910 185601Ve známé pivnici Na Lipnici, která se nachází nedaleko budovy gymnázia na ulici Sokolovská ve Velkém Meziříčí, se v sobotu 10. září uskutečnil premiérový šachový turnaj nazvaný „O lipnického koníka".

Číst více...

Uhřínov opět provoněly kotlíkové guláše

7. 9. 2022

kotlivkovy gulas-05V sobotu 3. září se v areálu u kulturního domu v Uhřínově uskutečnil II. ročník soutěže družstev v přípravě a vaření tzv. kotlíkových gulášů. Akci pořádala Obec Uhřínov, a to za pomoci a za asistence dalších činovníků. Někteří z nich byli i ze Šeborova a Velkého Meziříčí. Přihlášeno bylo původně deset týmů, nakonec se jich dostavilo osm.

Číst více...

Farní zahrada se proměnila ve Férovou zahradní slavnost

7. 9. 2022

00P1670218 copyPodpořit lokální pěstitele a výrobce vyrazili lidé z širokého okolí, měli k tomu příležitost v zahradě Husova domu, kde se v neděli 4. září uskutečnila Férová zahradní slavnost. Tu pořádalo Zdravé město Velké Meziříčí ve spolupráci s místním evangelickým sborem. Zároveň se otevřela živoucí zahrada, na kterou v jarních měsících přispělo zastupitelstvo města jednorázovým finančním darem. Peníze se využily na zřízení dřevěného pódia umístěného pod třešní ve farní zahradě. Události se zúčastnil také starosta města Alexandros Kaminaras, který poděkoval farářce Markétě Slámové za spolupráci a společně ocenili vítězky soutěže o nejlepší buchtu a marmeládu. O hudební doprovod se postaral Martin Sedlák a Jenda Novák.

Číst více...

Jak to bylo s partyzány

23. 8. 2022

IMG 1889Právě vyšla kniha Bořivoje Nebojsy Jak to bylo s partyzány, která přináší dramatické příběhy 2. odboje především z Vysočiny. Snaží se je podávat objektivně, soucítí s oběťmi civilního obyvatelstva a odděluje hrdiny od padouchů bez ohledu na to, na čí straně stáli. Jedná se už o třetí, výrazně doplněné a přepracované vydání známé knihy.

Číst více...

Handicap Sport Club Velké Meziříčí se účastnil integrovaného závěsného kuželníku ve Vídni

27. 6. 2022

IMG 3978Handicap Sport Club Velké Meziříčí uspořádal v sobotu 4. června soutěž smíšených družstev v integrovaném závěsném kuželníku. Tento turnaj se uskutečnil pod záštitou starosty obce Vídeň ve sportovním areálu u kurtů. Areál je bezbariérový a díky těmto podmínkám zajišťoval všem sportovcům s handicapem samostatný pohyb.

Číst více...

Radek Coufal handicapovaný sportovec z Velkého Meziříčí stanul na atletických závodech v Bílině

27. 6. 2022

IMG 3916V sobotu 21. května se na atletickém stadiónu v Bílině konali tradiční jarní atletické závody. Za účasti asi stovky sportovců rozdělených dle postižení do skupin se v kategorii WM-50 v disciplíně hod diskem a oštěpem a vrhu koulí prezentoval svými výkony i Radek Coufal. Radek vstoupil do soutěže hodem diskem, disk odhodil těsně za 17 m a hned v první disciplíně vybojoval 3. místo. Disciplíny na sebe těsně navazovaly a ve vrhu koulí a v hodu oštěpem nepředvedl svůj průměr, 3. místo ve vrhu koulí a 2. místo v hodu oštěpem je slibný začátek atletické sezóny pro našeho atleta. Sportovní klub děkuje Národní Sportovní Agentuře, Kraji Vysočina, městu Velké Meziříčí, společnosti Wiegel CZ žárové zinkování Velké Meziříčí, obcím Vídeň, Lavičky a Bory, kteří náš sportovní klub finančně podporují. Bez jejich financí by tento skvělý výsledek nebyl možný. Děkujeme i mediálním partnerům NovinyVM.cz, a Velkomeziříčsko.

Číst více...

Velkomeziříčští curleři potvrdili svou kvalitu

27. 6. 2022

curlingO víkendu 23. – 24. dubna proběhlo na pražských Roztylech Mezinárodní Mistrovství ČR v curlingu vozíčkářů, do kterého se nominovali i curleři z Velkého Meziříčí. Turnaje se zúčastnila družstva HSC Velké Meziříčí, SK Jedličkův ústav Praha, Nové Město nad Metují, výběr Polska, Itálie a reprezentace Slovenska. HSC Velké Meziříčí nastoupilo v sestavě Jana Břinčilová, Radek Coufal, Milan Bartůněk a Martin Tluk.
První hrací den byl poznamenaný zraněním našeho hráče Martina Tluka, který musel vyhledat lékařskou pomoc a nenastoupil do zápasů. Na začátku čekal náš tým soupeř z Itálie, kterému naši curleři podlehli. Druhý zápas se Slovenskem naši vyhráli a třetí sobotní zápas s SK JÚ Praha jen těsně prohráli.

Číst více...

Nahoru