Zdravé město a MA21

logo zdrave mestoVítáme Vás na stránkách projektu Zdravé město a MA21 Velké Meziříčí

Projekt se opírá o městskou samosprávu, tedy o Město a Městský úřad, které mu poskytují základní zázemí. Je však projektem komunitním. To znamená, že se na jeho činnosti podílejí další složky městského společenství – partneři a veřejnost. Projekt Zdravé město Velké Meziříčí je místní Agendou 21. Zdravý a udržitelný rozvoj, které sleduje, je snahou o to, aby podmínky pro kvalitní život byly zachovány v dlouhodobém horizontu, pro další generace. Město Velké Meziříčí je od roku 2001 zapojeno do Národní sítě Zdravých měst ČR.

Velké Meziříčí patří od roku 2001 mezi aktivní členy Národní sítě Zdravých měst České republiky (NSZM ČR). Sdružení vzniklo na našem území v roce 1994 s cílem dosáhnout ideje zdravého města. Při postupu v této realizaci je nezbytná spolupráce s veřejností, která se projevuje formou nejrůznějších diskuzí a společenských akcí podporujících zdravý životní styl. Na těchto stránkách se dočtete o aktivitách města Velkého Meziříčí zasahujících do oblasti kvalitního životního prostředí.

Bruslení zdarma využila spousta dětí

Bruslení 02_webZdravé město Velké Meziříčí pořádalo 27. prosince 2022 Vánoční bruslení, které se konalo na zimním stadionu. Milovníci zimních sportů měli možnost v části ledové plochy volně bruslit a v části plnit dovednostní disciplíny. Hodinu a půl dováděli dospělí i děti za zvuku hudby na zamrzlé ploše. Při odchodu obdržel každý díky komisi Zdravého města Velké Meziříčí drobný dárek.

Číst více...

V pondělí 12. prosince se uskutečnilo ocenění Šampiónů Zdravých měst, obcí a regionů za rok 2022

velmez12. prosince byli v prostorách Parlamentu ČR oceněni Šampioni Zdravých měst, obcí a regionů za rok 2022. Jedná se o města, městské části, obce či kraj, kteří aktivně zapojují veřejnost, strategicky plánují a řídí k udržitelnému rozvoji a zdraví.

Číst více...

Prevence – PONORKA 2023

foto 1Naše škola získala na realizaci projektu Prevence sociálně patologických jevů žáků 5. – 9. Tříd v rámci Grantového programu Zdravé město Velké Meziříčí částku 9 000 korun. Projekt realizuje Oblastní charita Žďár nad Sázavou, Centrum prevence PONORKA.

Číst více...

Zdravé město zve na Vánoční bruslení

P1430565Vánoční bruslení se Zdravým městem se uskuteční 27. prosince 2022, a to v čase 10:00 – 11:30 hodin. Akce proběhne na zimním stadionu ve Velkém Meziříčí. Těšit se můžete i na dovednostní soutěže.

Číst více...

Jak se pěstuje káva? To přiblížila výstava u gymnázia

4-P1700291Od 1. do 8. října měli lidé možnost nahlédnout do života pěstitelů kávy. Zařídila to výstava, která se nacházela na stromech, na níž se podíleli studenti místního gymnázia.

Číst více...

Kombinuj a jeď! Týden mobility završí quest

DSC 0359V druhé polovině září zapojuje tradičně Zdravě město Velké Meziříčí obyvatele do Evropského týdne mobility. Ten se vždy skládá z několika akcí. Letos připravili koordinátoři s místními organizacemi questovou procházku, orientační běh, malování na silnici, divadlo i hravé a poučné odpoledne na dopravním hřišti, to si pro děti připravila Dóza – středisko volného času. Tentokrát tradiční akci zaštítil slogan Kombinuj a jeď! Quest „Mezi stromy" můžete absolvovat do konce měsíce října, na úspěšné luštitele čeká v turistickém informačním centru drobná odměna.

Číst více...

Dnes startuje Quest v rámci Evropského týdne mobility

Náměstí copy_copyO čem je vlastně Questová procházka městem Velké Meziříčí a jeho okolím? Vyzvednete si pracovní list v turistickém informačním centru v budově radnice nebo si jej můžete vytisknout z PDF pod článkem. Cestou hledáte indicie a na jejich základě luštíte tajenku, která je součástí pracovního listu. Výsledek poté přinesete opět na turistické informační centrum, kde získáte drobnou odměnu za splnění. Akce probíhá od pátku 16. září do pondělí 31. října.

Číst více...

Nahoru