Zdravé město a MA21

logo zdrave mestoVítáme Vás na stránkách projektu Zdravé město a MA21 Velké Meziříčí

Projekt se opírá o městskou samosprávu, tedy o Město a Městský úřad, které mu poskytují základní zázemí. Je však projektem komunitním. To znamená, že se na jeho činnosti podílejí další složky městského společenství – partneři a veřejnost. Projekt Zdravé město Velké Meziříčí je místní Agendou 21. Zdravý a udržitelný rozvoj, které sleduje, je snahou o to, aby podmínky pro kvalitní život byly zachovány v dlouhodobém horizontu, pro další generace. Město Velké Meziříčí je od roku 2001 zapojeno do Národní sítě Zdravých měst ČR.

Velké Meziříčí patří od roku 2001 mezi aktivní členy Národní sítě Zdravých měst České republiky (NSZM ČR). Sdružení vzniklo na našem území v roce 1994 s cílem dosáhnout ideje zdravého města. Při postupu v této realizaci je nezbytná spolupráce s veřejností, která se projevuje formou nejrůznějších diskuzí a společenských akcí podporujících zdravý životní styl. Na těchto stránkách se dočtete o aktivitách města Velkého Meziříčí zasahujících do oblasti kvalitního životního prostředí.

Den vody přivítali otužilci na Americe

0 P1205903V sobotu 30. března oslavili společně lidé z Meziříčí a blízkého okolí Den vody.

Číst více...

Alkohol může být nebezpečnější než si myslíte

P1205711Petr Harazin přijel až z Ostravy do Velkého Meziříčí ukázat, jak škodlivý může být alkohol. Ve své úterní přednášce se zaměřil hlavně na svou vlastní zkušenosti s ním.

Číst více...

Den vody oslavíme 30. března

Otužilci Amerika_06Zdravé město Velké Meziříčí (ZM) společně s otužilci z okolí pořádá již druhé ledové koupání v rybníku Hotelu Amerika, a to k příležitosti Dne vody. Mimo koupání se můžete těšit na teplé nápoje, opékání špekáčků a krátké slovo, které provede nejen samotným otužováním, ale i důležitostí čisté vody a přírody. Na společné sobotní odpoledne 30. března vás zve komise ZM a plavci z Velkého Meziříčí, Rudíkova a Třebíče. Začátek připadá na 15. hodinu.

Číst více...

Petr Harazin do Meziříčí přiveze přednášku o závislosti na alkoholu

Haraz _m_10-30527-800-600-80Poslední březnové úterý se uskuteční diskuze žáků základních škol a veřejnosti s Petrem Harazinem. Tématem celého „semináře" bude závislost na alkoholu, jak se projevuje, jak ji řešit apod.

Číst více...

Vánoční bruslení přilákalo širokou veřejnost

IMG 20231227_110147_1Tradiční Vánoční bruslení se Zdravým městem se konalo 27. prosince. Zabruslit si zdarma na nové ledové ploše zimního stadionu využily v čase 10:00–11:30 hodin desítky bruslařů.

Číst více...

Evropský týden mobility je za námi

DSC 0355V rámci Evropského týdne mobility, pořádaného Zdravým městem Velké Meziříčí, se účastníci zapojili do soutěží, výletu či zhlédli pohádku.

 

 

Číst více...

Sesbíraná kola putují do Šilherovic

IMG 20230926_080210_resized_20230926_085951446Nakládka a odvoz várky sebraných kol do servisního střediska do Šilherovic u Ostravy. Děkujeme HZS Kraje Vysočina za spolupráci, poskytnuti vozidla a odvoz kol.

Číst více...

Nahoru