Zdravé město a MA21

logo zdrave mestoVítáme Vás na stránkách projektu Zdravé město a MA21 Velké Meziříčí

Projekt se opírá o městskou samosprávu, tedy o Město a Městský úřad, které mu poskytují základní zázemí. Je však projektem komunitním. To znamená, že se na jeho činnosti podílejí další složky městského společenství – partneři a veřejnost. Projekt Zdravé město Velké Meziříčí je místní Agendou 21. Zdravý a udržitelný rozvoj, které sleduje, je snahou o to, aby podmínky pro kvalitní život byly zachovány v dlouhodobém horizontu, pro další generace. Město Velké Meziříčí je od roku 2001 zapojeno do Národní sítě Zdravých měst ČR.

Velké Meziříčí patří od roku 2001 mezi aktivní členy Národní sítě Zdravých měst České republiky (NSZM ČR). Sdružení vzniklo na našem území v roce 1994 s cílem dosáhnout ideje zdravého města. Při postupu v této realizaci je nezbytná spolupráce s veřejností, která se projevuje formou nejrůznějších diskuzí a společenských akcí podporujících zdravý životní styl. Na těchto stránkách se dočtete o aktivitách města Velkého Meziříčí zasahujících do oblasti kvalitního životního prostředí.

Kolem sedmdesáti návštěvníků zavítalo na Den pro ženy

P1110346Prostory bývalé restaurace Obecník ožily 7. března oslavou Mezinárodního dne žen. Návštěvníci využili nabídky členů komise Zdravého města a dorazili si vychutnat připravený program.

Číst více...

Oslavte Mezinárodní den žen se Zdravým městem

Den pro_ženu_obr_copyU příležitosti oslav Mezinárodního dne žen pro vás členové komise Zdravého města pořádají prodejní výstavu. V sobotu 7. března od 10 do 17 hodin se v prostorách bývalé restaurace Obecník budete moci nechat nalíčit, využít výživové poradentství, prohlédnout si mnoho ručně dělaných výrobků, dekorací, bytových doplňků, keramiky a šperků. Vstup na akci je zdarma.

logo zdrave_mesto

Číst více...

Den jazyka si užili děti i dospělí

tit copyProcvičit si zábavnou formou český jazyk a strávit příjemné páteční odpoledne dorazilo do prostor bývalé restaurace Obecník okolo padesáti dětí se svými rodiči. Proběhl zde 1. ročník oslavy, kterou u příležitosti Mezinárodního dne mateřského jazyka připravili členové Komise Zdravého města Velké Meziříčí.

Číst více...

Co je to Místní Agenda 21?

ilu fotoCo je to Místní Agenda 21 (MA21)?

Číst více...

Co je to Zdravé město?

logo zdrave_mestoJak je zdravý člověk, tak může být zdravé i město. Jde tedy o sladění mnoha oblastí zvyšování úrovně a kvality života občanů. Životní prostředí, doprava, sociální oblast, bezpečnost, školství, volný čas - to vše jsou oblasti důležité pro každého z nás.

Číst více...

Čistá Vysočina proběhne už podvanácté. Zapojit se může každý

nature-4202703

K Mezinárodnímu dni Země, který připadá na 22. dubna, kraj tradičně pořádá osvětovou akci Čistá Vysočina, která proběhne letos už po dvanácté. Úklid bude probíhat v termínu od 6. do 19. dubna 2020. Dobrovolníci se mohou přihlašovat pomocí elektronického formuláře do 29. února 2020. V loňském roce se pro oblast Velkého Meziříčí přihlásilo 1429 osob. Kraj akci realizuje v rámci dvou svých projektů Zdravý Kraj Vysočina a MA21.

Číst více...

Zdravé město pořádá oslavu Mezinárodního dne jazyka

slabikarZdravé město Velké Meziříčí vás srdečně zve na 1. ročník oslavy Mezinárodního dne jazyka, která proběhne v pátek 21. února v prostorách bývalé restaurace Obecník.

Číst více...