Zdravé město a MA21

logo zdrave mestoVítáme Vás na stránkách projektu Zdravé město a MA21 Velké Meziříčí

Projekt se opírá o městskou samosprávu, tedy o Město a Městský úřad, které mu poskytují základní zázemí. Je však projektem komunitním. To znamená, že se na jeho činnosti podílejí další složky městského společenství – partneři a veřejnost. Projekt Zdravé město Velké Meziříčí je místní Agendou 21. Zdravý a udržitelný rozvoj, které sleduje, je snahou o to, aby podmínky pro kvalitní život byly zachovány v dlouhodobém horizontu, pro další generace. Město Velké Meziříčí je od roku 2001 zapojeno do Národní sítě Zdravých měst ČR.

Velké Meziříčí patří od roku 2001 mezi aktivní členy Národní sítě Zdravých měst České republiky (NSZM ČR). Sdružení vzniklo na našem území v roce 1994 s cílem dosáhnout ideje zdravého města. Při postupu v této realizaci je nezbytná spolupráce s veřejností, která se projevuje formou nejrůznějších diskuzí a společenských akcí podporujících zdravý životní styl. Na těchto stránkách se dočtete o aktivitách města Velkého Meziříčí zasahujících do oblasti kvalitního životního prostředí.

Na věž kostela vystoupalo 239 podporovatelů Světového dne bez tabáku

P1320777 -_kopieCelkem 153 schodů absolvovali příznivci akce s protikuřáckou tematikou Vzhůru za čistým vzduchem, která se uskutečnila ve dnech 25. až 27. června. Věž kostela sv. Mikuláše zapojili do kampaně Světový den bez tabáku organizátoři ze Zdravého města Velké Meziříčí. Vystoupat na ochoz věže kostela sv. Mikuláše přišlo 239 zájemců. Nejvíc účastníků přišlo v sobotu, a to 124. Poprvé se na věži mohli návštěvníci zúčastnit interaktivní hry zvané Záhada prvního hodináře a také se podívat na novou instalaci zabývající se samotnou věží i dalšími zajímavostmi z Meziříčí.

Číst více...

V rámci charitativní sbírky Kola pro Afriku se vybralo 69 jízdních kol

kolaZdravé město Velké Meziříčí se v letošním roce podruhé zapojilo do projektu Kola pro Afriku a zorganizovalo tak dobročinnou sbírku pro děti v Gambii. Celkem se vybralo 69 kol.

Číst více...

Vystoupejte na věž kostela v rámci celosvětové akce zdarma

vzhůruV rámci mezinárodní kampaně Světový den bez tabáku připravilo Zdravé město Velké Meziříčí akci spojenou s protikuřáckou tematikou, která se nazývá „Vzhůru za čistým vzduchem". Od pátku 25. června do neděle 27. června 2021 zvou koordinátoři ze Zdravého města na věž kostela sv. Mikuláše.

Číst více...

Darujte kolo, pomůžete dětem v Gambii

kola pro_afrikuZdravé město Velké Meziříčí se opět zapojilo do projektu Kola pro Afriku a organizuje tak sbírku pro děti v Gambii. V pondělí 21. června od 8 do 16 hodin můžete své staré, klidně i nepojízdné, kolo přivést do areálu Technických služeb Velké Meziříčí v ulici Karlov. Odsud se kola následně přepraví do centrálního skladu v Ostravě, kde je opraví nebo z nich využijí náhradní díly.

Číst více...

Do úklidu Vysočiny se zapojili i lidé z Meziříčí

P1300354Tradiční osvětová akce Čistá Vysočina, realizovaná v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a místní Agenda 21, se letošní rok konala již podvanácté. V termínu od 12. do 25. dubna se do sběru zapojilo úctyhodných 13 000 dobrovolníků. Také v Meziříčí se objevili sběrači jak z řad občanů, tak i organizací včetně městského úřadu.

Číst více...

Preventivní projekt absolvovali žáci Základní školy Školní

ponorka- img-20201008-101156Naše škola získala na realizaci projektu Prevence sociálně patologických jevů žáků 5. - 9. tříd v rámci Grantového programu Zdravé město Velké Meziříčí částku 8 000 korun. Projekt realizuje Oblastní charita Žďár nad Sázavou, Centrum prevence PONORKA.

Číst více...

Velké Meziříčí postoupilo do druhé nejvyšší kategorie v rámci udržitelného rozvoje

tit webV rámci Auditu udržitelného rozvoje se Velkému Meziříčí letos na podzim podařilo postoupit do kategorie „B". Stalo se tak po necelých dvaceti letech, kdy je součástí Národní sítě zdravých měst.

Číst více...

Nahoru