Zdravé město a MA21

logo zdrave mestoVítáme Vás na stránkách projektu Zdravé město a MA21 Velké Meziříčí

Projekt se opírá o městskou samosprávu, tedy o Město a Městský úřad, které mu poskytují základní zázemí. Je však projektem komunitním. To znamená, že se na jeho činnosti podílejí další složky městského společenství – partneři a veřejnost. Projekt Zdravé město Velké Meziříčí je místní Agendou 21. Zdravý a udržitelný rozvoj, které sleduje, je snahou o to, aby podmínky pro kvalitní život byly zachovány v dlouhodobém horizontu, pro další generace. Město Velké Meziříčí je od roku 2001 zapojeno do Národní sítě Zdravých měst ČR.

Velké Meziříčí patří od roku 2001 mezi aktivní členy Národní sítě Zdravých měst České republiky (NSZM ČR). Sdružení vzniklo na našem území v roce 1994 s cílem dosáhnout ideje zdravého města. Při postupu v této realizaci je nezbytná spolupráce s veřejností, která se projevuje formou nejrůznějších diskuzí a společenských akcí podporujících zdravý životní styl. Na těchto stránkách se dočtete o aktivitách města Velkého Meziříčí zasahujících do oblasti kvalitního životního prostředí.

Cyklistika, běh i pohádka, takový byl Evropský týden mobility

IMG 3580Evropský týden mobility, který proběhl od 16. do 22. září, propagoval heslo „Tvůj styl, tvoje volba". Do akce se jako každoročně zapojilo Zdravé město Velké Meziříčí a další organizace, které se podílejí na obsáhlém programu. Po celý týden se mohli zájemci zúčastnit Meziříčských cyklotoulek, za jejichž absolvování dostali odměnu. Z programu zaujal mnoho příznivců udržitelného rozvoje Evropský den bez aut nebo výtvarná soutěž. Žáci si zkusili orientační běh v zámeckém parku a děti ze školky tvořily v dóze. Zdravé město děkuje všem spolupořadatelům.

Číst více...

Zdravé město vyhlašuje grant na rok 2021. Žádosti lze zasílat od 2. listopadu

zdrave mestoZastupitelstvo města na svém zasedání dne 22. 9. 2020 schválilo výzvu k předkládání projektů na rok 2021.

Číst více...

Záchranáři se dětem představili v akci

zachranari titZdravotníci, hasiči a policisté předvedli ve čtvrtek 10. září ukázky své práce na velkomeziříčském náměstí. Proběhl již pátý Den záchranářů.

Číst více...

Letos se Dny zdraví zaměřily na zbytečné obaly

P1220275Část velkomeziříčského náměstí se proměnila na trhy, pořadatelé ze Zdravého města Velké Meziříčí nechali postavit stánky pro prodejce, vystavovatele a organizace, které se podílely na doprovodném programu. Nechybělo ani pódium pro přednášejícího Karla Jonáka, kuchaře Jana Rimplera a Vandu a Standu s jejich hudebním vystoupením pro děti – vše samozřejmě s ekologickou tématikou. Jedna přednáška, na které Pavla Švecová ukázala třeba voskované ubrousky a další pomůcky k eliminaci odpadu v domácnosti, se uskutečnila v prostorách Obecníku. Osvětová přednáška přiměla posluchače zamyslet se nad zbytečnými obaly, nesla název Jak na domácnost bez odpadů.

Číst více...

Meziříčské cyklotoulky vévodí programu Evropského týdne mobility

MG_7051_copyHeslem letošního ročníku Evropského týdne mobility je „Tvůj styl, tvoje volba". Zdravé město Velké Meziříčí se jako každoročně do akce zapojilo a nyní zve všechny zájemce na obsáhlý program. V nabídce je beseda, výtvarná soutěž, orientační běh v zámeckém parku, pohádka o cvrčkovi, vyměníme auta za koně i tradiční malování na silnici.

Číst více...

Den záchranářů láká na ukázku techniky i zásahů

Den zachranaru_2Letos se koná už pátý ročník Dne záchranářů, který proběhne na velkomeziříčském náměstí ve čtvrtek 10. září od 10 do 12 hodin.

Číst více...

Bez obalu? Přijďte podpořit akci s podtextem udržitelného rozvoje

MG_6520Zase plný koš... To už se vám tak často stávat nemusí. Na akci Dny zdraví se dozvíte více třeba o bezobalovém nakupování. Vrací se éra síťovek. Letošní téma, které zvolili pořadatelé ze Zdravého města Velké Meziříčí, nese název Bez obalu. Nabitý program můžete na velkomeziříčském náměstí navštívit v úterý 8. září od 9 do 17 hodin, vítaní jsou všichni, které zajímá ekologie a udržitelný rozvoj.

Číst více...

Nahoru