Zdravé město a MA21

logo zdrave mestoVítáme Vás na stránkách projektu Zdravé město a MA21 Velké Meziříčí

Projekt se opírá o městskou samosprávu, tedy o Město a Městský úřad, které mu poskytují základní zázemí. Je však projektem komunitním. To znamená, že se na jeho činnosti podílejí další složky městského společenství – partneři a veřejnost. Projekt Zdravé město Velké Meziříčí je místní Agendou 21. Zdravý a udržitelný rozvoj, které sleduje, je snahou o to, aby podmínky pro kvalitní život byly zachovány v dlouhodobém horizontu, pro další generace. Město Velké Meziříčí je od roku 2001 zapojeno do Národní sítě Zdravých měst ČR.

Velké Meziříčí patří od roku 2001 mezi aktivní členy Národní sítě Zdravých měst České republiky (NSZM ČR). Sdružení vzniklo na našem území v roce 1994 s cílem dosáhnout ideje zdravého města. Při postupu v této realizaci je nezbytná spolupráce s veřejností, která se projevuje formou nejrůznějších diskuzí a společenských akcí podporujících zdravý životní styl. Na těchto stránkách se dočtete o aktivitách města Velkého Meziříčí zasahujících do oblasti kvalitního životního prostředí.

Preventivní projekt absolvovali žáci Základní školy Školní

ponorka- img-20201008-101156Naše škola získala na realizaci projektu Prevence sociálně patologických jevů žáků 5. - 9. tříd v rámci Grantového programu Zdravé město Velké Meziříčí částku 8 000 korun. Projekt realizuje Oblastní charita Žďár nad Sázavou, Centrum prevence PONORKA.

Číst více...

Velké Meziříčí postoupilo do druhé nejvyšší kategorie v rámci udržitelného rozvoje

tit webV rámci Auditu udržitelného rozvoje se Velkému Meziříčí letos na podzim podařilo postoupit do kategorie „B". Stalo se tak po necelých dvaceti letech, kdy je součástí Národní sítě zdravých měst.

Číst více...

Skauti budují tůňky

tunkyDěkuji všem, kteří se nezalekli práce v blátě a v sobotu dorazili! Zvládli jsme vybudovat dvě malé tůňky, jednu periodickou a druhou se stabilnější hladinou. Už nyní se začínají plnit vodou a čekají na své první obyvatele.

Číst více...

Cyklistika, běh i pohádka, takový byl Evropský týden mobility

IMG 3580Evropský týden mobility, který proběhl od 16. do 22. září, propagoval heslo „Tvůj styl, tvoje volba". Do akce se jako každoročně zapojilo Zdravé město Velké Meziříčí a další organizace, které se podílejí na obsáhlém programu. Po celý týden se mohli zájemci zúčastnit Meziříčských cyklotoulek, za jejichž absolvování dostali odměnu. Z programu zaujal mnoho příznivců udržitelného rozvoje Evropský den bez aut nebo výtvarná soutěž. Žáci si zkusili orientační běh v zámeckém parku a děti ze školky tvořily v dóze. Zdravé město děkuje všem spolupořadatelům.

Číst více...

Zdravé město vyhlašuje grant na rok 2021. Žádosti lze zasílat od 2. listopadu

zdrave mestoZastupitelstvo města na svém zasedání dne 22. 9. 2020 schválilo výzvu k předkládání projektů na rok 2021.

Číst více...

Záchranáři se dětem představili v akci

zachranari titZdravotníci, hasiči a policisté předvedli ve čtvrtek 10. září ukázky své práce na velkomeziříčském náměstí. Proběhl již pátý Den záchranářů.

Číst více...

Letos se Dny zdraví zaměřily na zbytečné obaly

P1220275Část velkomeziříčského náměstí se proměnila na trhy, pořadatelé ze Zdravého města Velké Meziříčí nechali postavit stánky pro prodejce, vystavovatele a organizace, které se podílely na doprovodném programu. Nechybělo ani pódium pro přednášejícího Karla Jonáka, kuchaře Jana Rimplera a Vandu a Standu s jejich hudebním vystoupením pro děti – vše samozřejmě s ekologickou tématikou. Jedna přednáška, na které Pavla Švecová ukázala třeba voskované ubrousky a další pomůcky k eliminaci odpadu v domácnosti, se uskutečnila v prostorách Obecníku. Osvětová přednáška přiměla posluchače zamyslet se nad zbytečnými obaly, nesla název Jak na domácnost bez odpadů.

Číst více...

Nahoru