Zdravé město a MA21

logo zdrave mestoVítáme Vás na stránkách projektu Zdravé město a MA21 Velké Meziříčí

Projekt se opírá o městskou samosprávu, tedy o Město a Městský úřad, které mu poskytují základní zázemí. Je však projektem komunitním. To znamená, že se na jeho činnosti podílejí další složky městského společenství – partneři a veřejnost. Projekt Zdravé město Velké Meziříčí je místní Agendou 21. Zdravý a udržitelný rozvoj, které sleduje, je snahou o to, aby podmínky pro kvalitní život byly zachovány v dlouhodobém horizontu, pro další generace. Město Velké Meziříčí je od roku 2001 zapojeno do Národní sítě Zdravých měst ČR.

Velké Meziříčí patří od roku 2001 mezi aktivní členy Národní sítě Zdravých měst České republiky (NSZM ČR). Sdružení vzniklo na našem území v roce 1994 s cílem dosáhnout ideje zdravého města. Při postupu v této realizaci je nezbytná spolupráce s veřejností, která se projevuje formou nejrůznějších diskuzí a společenských akcí podporujících zdravý životní styl. Na těchto stránkách se dočtete o aktivitách města Velkého Meziříčí zasahujících do oblasti kvalitního životního prostředí.

Meziříčské cyklotoulky zaujaly bezmála tři desítky sportovců

DSCN5484Celkem 27 sportovců převážně z Velkého Meziříčí se v neděli 22. září 2019 rozjelo na kole vstříc Nesměřskému údolí. Meziříčské cyklotoulky, jak byla akce nazvaná, se konaly v rámci Evropského týdne mobility.

Číst více...

Skauti uctili památku profesora Krejčího cyklistickým závodem

tit copyV sobotu 14. 9. 2019 již po 20. uctili místní skauti památku prof. Bedřicha Krejčího, který vyučoval na velkomeziřičském gymnáziu a založil 12. skautský oddíl a později se stal obětí pochodu smrti roku 1945.

Číst více...

Jaká je ekologická stopa našeho města?

EkostopaZajímají Vás aktuální ekologické otázky nebo problematika udržitelného rozvoje?

Číst více...

Evropský týden mobility 2019 se zaměří na chůzi pěšky

etmV letošním roce je Evropský týden mobility zaměřen na nejobyčejnější a nejlevnější druh dopravy - chůzi pěšky.

Číst více...

Děti viděly hasiče, policisty a zdravotníky v akci

titVe čtvrtek 12. září 2019 se počtvrté představily na velkomeziříčském náměstí složky Integrovaného záchranného systému v rámci akce Den záchranářů.

Číst více...

Proběhl tradiční Den zdraví s vodní tématikou

titV úterý 10. září 2019 ožilo náměstí opět kampaní Den zdraví.

Číst více...

V úterý 10. září proběhnou DNY ZDRAVÍ na téma: voda

den zdravíZdravé město Velké Meziříčí Vás srdečně zve na DNY ZDRAVÍ. Termín konání je stanoven na úterý 10. září 2019 na náměstí ve Velkém Meziříčí.

Číst více...