S Valachy se poradí pracovníci v kultuře

Val MezDo partnerského Valašského Meziříčí se vypraví ředitelé příspěvkových organizací a lidé, kteří se starají o kulturu.

Na návštěvě Valašského Meziříčí se na tom s tamní radnicí dohodli představitelé Velkého Meziříčí.

"Chceme, aby se navzájem nenavštěvovali politici, ale aby se se svými protějšky potkali lidé, kteří pořádají konkrétní akce," řekl velkomeziříčský starosta Radovan Necid. Na Valašsko tak například pojede ředitel ZUŠ, Jupiter clubu, muzea, knihovny, vedoucí odboru kultury a další.

Tato dohoda byla hlavním cílem minulé cesty Velkomeziříčských do Valašského Meziříčí.

Radnice města Velké Meziříčí totiž navazuje přátelství s městy a obcemi, které mají v názvu slovo Meziříčí. „Jsem rád, že nás naši přátelé přijeli navštívit. Doufám, že se jim tady líbilo přinejmenším tolik, jak se nám líbilo ve Velkém Meziříčí. Přál bych si, aby se i nadále rozvíjela naše spolupráce, do které se v budoucnu zapojí i ostatní městské organizace," zhodnotil návštěvu starosta Valašského Meziříčí Jiří Částečka.

Val Mez kopie