Starosta informuje o dění ve městě

30. 10. 2023

Alexandros Kaminaras_říjen_2023Starosta Alexandros Kaminaras informuje o aktuálním dění ve městě a zve na zajímavé akce. Vysvětluje stanovení ceny za pozemky na Hliništích, zvýšení poplatku za popelnice a spolu s ředitelkou muzea Irenou Tronečkovou zve k oslavám výročí muzea.

• Ulice Ve Vilách prošla rekonstrukcí. Po osmi měsících má nové sítě, povrchy a veřejné osvětlení.
  • Projektová dokumentace k rekonstrukci náměstí a přilehlých ulic zahrne nově i parčíky na Rozkoši a u soutoku Balinky s Oslavou, a také pás zeleně mezi parkovištěm v Radnické a kruhovým objezdem (Třebíčská – Pod Hradbami – Hornoměstská).
  • V synagoze už úspěšně proběhly dvě akce a další budou v příštím roce.
  • Pozemky na Hliništích jsou v prodeji. Žádosti je třeba doručit do 13. listopadu do 13:00 na podatelnu městského úřadu v budově radnice, dveře č. 101.
  • Zvedá se poplatek za svoz odpadu z 500 na 750 korun.
  • Snow film fest bude 4. listopadu od 17:00 v hasičce.
  • Muzeum ke svému 130. výročí pořádá výstavu, vernisáž bude 23. listopadu od 17:00 ve výstavní síni.