Starosta města informuje o aktuálním dění ve městě

28. 11. 2022

P1760047Starosta města Alexandros Kaminaras informuje o investičních projektech města a zve na nadcházející kulturní události.

Investiční akce

• Hliniště – Město objednalo vypracování územní studie, což je plán, který má zajistit, že v lokalitě Hliniště III vznikne prostředí příjemné pro život, kultivované a bude mít řád.
  • DPS (bytový dům pro seniory) – Stavba bude hotová do 15. prosince, první nájemci se budou stěhovat na přelomu dubna a května příštího roku.
  • Schodiště na hřišti mezi ZŠ – Proběhla nová výsadba 21 stromů a stavba posedového schodiště.

Kulturní akce

• Tradiční vánoční výstava  „Ta umí to, ten zas ono a všichni do Vánoc dokážeme věcí moc" – to je slogan Tradiční vánoční výstavy pořádané Českým svazem žen Velké Meziříčí a Jupiter clubem. Zastavte se do Jupiteru 5. – 7. prosince od 9 do 17 hodin.
  • Vánoční řemeslný trh – Prodejci v rámci řemeslného trhu obsadí náměstí v úterý 6. prosince a budou nabízet své výrobky i občerstvení. Jelikož se trhovci rozmístí po obvodu náměstí, bude po celý den uzavřený vjezd do centra. Prosíme, abyste využili odstavné parkoviště ve Svitu.
  • Adventní vláčky  Klub železničních modelářů vás srdečně zve na výstavu, která se uskuteční o víkendech 3., 4. prosince a 10., 11. prosince, vždy od 13 do 18 hodin.
  • Vánoční koncert   Ve městě máme spoustu nadaných dětí, a ty vystoupí se svými sbory a orchestry v neděli 11. a v pondělí 12. prosince vždy od 18 hodin v Jupiter clubu.
  • Přijďte si zabruslit se Zdravým městem – Vánoční bruslení se Zdravým městem se uskuteční 27. prosince 2022, a to v čase 10:00 – 11:30 hodin. Přijďte si zdarma zabruslit na zimní stadion ve Velkém Meziříčí. Těšit se můžete i na dovednostní soutěže.
  • Adventní trhy – Zveme vás na adventní trhy ve středu náměstí, které potrvají až do 1. ledna 2023.

Zuzana Najtová