Zprávy z radnice

Chcete pomáhat se správou městských sportovišť? Do nové organizace hledáme administrativního pracovníka

29. 6. 2020

Bez názvu_copy_copy_copy_copy_copyNová příspěvková organizace, která začne fungovat od 1. září, vyhlašuje výběrové řízení na pozici administrativní/ho pracovnice/pracovníka.

Číst více...

Žáci dostávali vysvědčení. Základní škola Oslavická zvolila netradiční místo předání

26. 6. 2020

P1150147Žáci základních škol ve Velkém Meziříčí a všude po celé republice převzali svá vysvědčení. Zásadním zlomem v životě je určitě vysvědčení pro žáky devátých ročníků, kteří právě zakončili povinnou školní docházku a čeká je další životní fáze na vybraných středních školách. Část z nich zůstane studovat v Meziříčí a část se rozuteče do Jihlavy, Třebíče, Brna a dalších měst.

Číst více...

Velké Meziříčí uctí památku Milady Horákové

26. 6. 2020

VlajkaV sobotu 27. června uplyne 70 let od popravy Milady Horákové. Právnička a politička byla v komunisty zinscenovaném procesu 8. června 1950 odsouzena k trestu smrti za velezradu. Oběsili ji 27. června na nádvoří pankrácké věznice. Po své smrti se stala symbolem boje za demokracii a politických procesů 50. let minulého století.

Číst více...

Starosta města předal gymnazistům maturitní vysvědčení

25. 6. 2020

tit copyNa velkomeziříčské gymnázium se po devíti letech vrátil starosta města Alexandros Kaminaras, aby tamním maturantům předal závěrečná vysvědčení.

Číst více...

Pozvánka na projednání s občany

16. 6. 2020

feedback-2044700 1920Město Velké Meziříčí vás zve ve čtvrtek 25. června od 15:00 do velkého sálu Jupiter clubu na veřejné projednání o pravidlech spolupráce města, Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko a developerů. Setkání proběhne za přítomnosti Ing. Dagmar Zvěřinové, předsedkyně předsednictva svazu, vedení města a zaměstnanců městského úřadu.

Číst více...

O podporu akcí z kulturního grantu lze žádat průběžně

15. 6. 2020

banknotes-82948 1280Na doporučení kulturní komise zastupitelé rozdělili mezi pořadatele kulturních a vzdělávacích akcí z Grantového systému na podporu kultury zatím pouze 53 000 korun. Vyhlášení druhého kola výzvy radní schválili na zasedání 10. června a zároveň snížili celkovou vyčleněnou částku o 100 000 korun, tedy na 347 000 korun.

Číst více...

Nové jízdní řády prodává informační centrum

10. 6. 2020

IMG 20200610_122101Informace o veškerých autobusových a vlakových spojích naleznete v Turistickém a informačním centru VM v budově přízemí radnice. Zde jsou již ke koupi přehledné jízdní řády všech spojů, které platí od neděle 14. června 2020.

Číst více...

Prvňáků letos nastoupí do škol méně než loni

10. 6. 2020

Školni foto_2.JPG__copyV první polovině dubna se ve Velkém Meziříčí a jeho místních částech konaly zápisy žáků do prvních tříd zřizovaných městem pro příští školní rok. Letos, vzhledem k nouzovému stavu, zápisy proběhly mimořádně pouze na dálku elektronicky, tedy bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

Číst více...

Do kostelní věže udeřil blesk. Na opravě hodin se pracuje

4. 6. 2020

věž rgbBouřka, která se nad Velkým Meziříčím přehnala ve středu 3. června odpoledne, zapříčinila zastavení hodin na věži velkomeziříčského kostela sv. Mikuláše. Mohutný blesk udeřil do kostelní věže a poškodil řídící jednotku, která hodiny na věži ovládá. Technické služby nejsou kompetentní, aby opravily vzniklou závadu, proto se čeká na příjezd odborné firmy z Vyškova. Největší osvětlený ciferník ve střední Evropě tak bude brzy znovu zobrazovat správný čas.

Číst více...

Velké Meziříčí po výpadku příjmů kvůli koronaviru bude muset odložit některé investice

3. 6. 2020

P1130064Vážení občané, v pondělí 18. května skončil nouzový stav, během kterého bylo vyvinuto ohromné množství úsilí směřující vždy k jedinému cíli – situaci společně zvládnout. Znamenalo to obrovskou organizační práci mnoha lidí, a to nejen z našeho úřadu, které si nesmírně vážím. Znamenalo to nutnost součinnosti a vzájemného pochopení nás všech – občanů tohoto města. Přestože se naše životy během posledních dnů vracejí do běžného režimu a nijak zásadně nás již neomezují vládní opatření, máme před sebou další velkou výzvu.

Číst více...

Vodovod na Fajtově kopci je opravený

3. 6. 2020

faucet-3638275 1920Od úterý 2. června mají obyvatelé a zahrádkáři vlastnící nemovitosti v části Fajtova kopce opravenou závadu na vodovodním potrubí. Stalo se tak v reakci na pondělní schůzku, která proběhla za přítomnosti vedení města, zaměstnanců oddělení investic městského úřadu, zástupce Vodárenské akciové společnosti a zahrádkářů.

Číst více...

Městský úřad hledá sociálního pracovníka

3. 6. 2020

výřezTajemník Městského úřadu Velké Meziříčí vyhlašuje výběrové řízení na sociálního pracovníka SPOD (sociálně právní ochrany dětí).

Číst více...

Poslední tři dny mají občané možnost vyplnit dotazník spokojenosti

6. 5. 2020

survey-2316468 1280Vážení občané,

i přes aktuálně nelehké období spojené s pandemií koronaviru se Vám dostává do rukou dotazníkové šetření, které je součástí projektu „Tvorba strategických dokumentů, zvýšení kvality a profesionalizace Městského úřadu Velké Meziříčí".

Číst více...

Do plánování udržitelné mobility se zapojili studenti gymnázia

2. 6. 2020

titJedním ze základních cílů projektu s názvem „Tvorba strategických dokumentů, zvýšení kvality a profesionalizace Městského úřadu Velké Meziříčí", do kterého se městský úřad zapojil na jaře loňského roku, je také realizace Integrovaného plánu rozvoje města pro roky 2021–2028 (IPRM), jehož cílem je koordinace aktivit soustředících se na řešení nejzávažnějších identifikovaných problémů na území města. Jedná se o nástroj, který městu pomůže řešit problémy nebo konkrétní témata komplexně.

Číst více...

Radní města nerozhodují pouze od stolu

2. 6. 2020

IMG-3831Během pravidelných zasedání rady města, která probíhají zpravidla dvakrát měsíčně, navštěvují radní také organizace, budovy či další místa spadající do majetku města. Během prvních třech měsíců nově zvolení radní stihli navštívit například budovu bývalého internátu zemědělského odborného učiliště, místo kterého město plánuje výstavbu sociálních bytů. Dále budovu bývalých městských sýpek, prostory Jupiter clubu i technických služeb, hřbitov a obřadní síň na Karlově, sportovní zázemí Areálu Zdraví, letní koupaliště Palouky a několik městských lesů. V nejbližších týdnech se radní města chystají navštívit zbylá sídla městských příspěvkových organizací a jednotlivé místní části.

Číst více...