Stát Vysoký most za vlastní nepřijal. Soudní spor nekončí

12. 3. 2015

100 5305

Soudní spor o vlastnictví Vysokého mostu u skládky komunálního odpadu ve Velkém Meziříčí stále není u konce. Posledním rozsudkem jej Krajský soud v Brně přiřkl České republice. „Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových podává proti rozsudku dovolání k Nejvyššímu soudu," sdělila nejčerstvější informaci právnička města Vilma Drápelová. Spor se tak nejspíš protáhne o další roky. „Jenom než se Nejvyšší soud případem vůbec začne zabývat může trvat půl roku až rok," podotkla právnička.

Spor o vlastnictví kulturní památky Vysoký most mají mezi sebou tři potenciální vlastníci. Město Velké Meziříčí, které most kdysi v minulosti postavilo, udržovalo a coby vlastník je uvedeno i na seznamu nemovitých kulturních památek z roku 1987, obec Petráveč, jež jej má na svém katastrálním území, a Česká republika, jíž jeden ze dvou pozemků, na nichž most leží, patří. Nikdo z nich jej nechce. Vlastník kulturní památky je povinen o ni pečovat, což v tomto případě desítky let nikdo nečinil. Takže hrubý odhad nákladů na opravu mostu je dnes na částce až osm milionů korun.

Podrobnosti o rozsudku a průběh soudního sporu čtěte v tištěném týdeníku Velkomeziříčsko z 11. března.

Text: Martina Strnadová