Senátorem je F. Bradáč

23. 10. 2014

Zavolby-senat-(3)tímco v pvním kole senátních voleb obvodu číslo 51 Žďár nad Sázavou zvítězila Dagmar Zvěřinová nad Františkem Bradáčem, ve druhém kole tomu bylo právě naopak.

Nový senátor F. Bradáč (KDU-ČSL) získal ve druhém kole celkem 10 848 hlasů, tj. 53,22 %. Zvěřinové dali voliči 9 533 hlasů, což představuje 46,77 %.

Volební účast byla ale nízká, k urnám přišlo pouze 21,23 % voličů.

Bývalý velkomeziříčský místostarosta i starosta František Bradáč hodlá využít právě zkušenosti z komunální politiky, v níž se pohyboval šestnáct let. Je druhým senátorem z našeho města. V Senátu Parlamentu ČR sedí také Jan Veleba z Velkého Meziříčí, který úspěšně kandidoval před dvěma roky za senátní obvod číslo 44 Chrudim.

Vůbec prvním senátorem za Žďársko se v roce 1996 stal Jiří Šenkýř (KDU-ČSL). Toho vystřídal Josef Novotný z Bystřice nad Pernštejnem a po něm do senátorského křesla usedla Dagmar Zvěřinová ze Žďáru nad Sázavou.

Text: Iva Horká