Děti dostanou kompletně opravené hřiště

25. 8. 2014

Oslavicka 2

Od konce října bude dětem ve Velkém Meziříčí sloužit obnovené dětské hřiště na Čermákově ulici. Rozhodla o tom městská rada, když z radniční kasy uvolnila na doplnění a opravy prvků hřiště bezmála tři sta tisíc korun.
"Ve městě máme šest dětských hřišť s tím, že pět z nich prošlo revizí hygieniků bez závad a menší opravy jsme na nich udělali loni a letos. Hřiště na Čermákově ulici je ale nejstarší ve městě a v podstatě už nevyhovovalo bezpečnému provozu. Proto je nutná celková obnova," řekl starosta Radovan Necid.
Na opravě hřiště se kvůli úspoře budou podílet i místní technické služby. Odborná firma dodá nový kolotoč, dvouramennou houpačku a dřevěného altánku. "Na dodávku prvků a odborné opravy vypisujeme výběrové řízení a podle běžných termínů by hřiště mělo dětem sloužit zhruba ke konci října," uzavřel starosta Necid.