Na Velkomeziříčsku slouží zbrusu nová sanitka

25. 8. 2014

logo

Pacientům Zdravotnické záchranné služby ve Velkém Meziříčí slouží od srpna nová sanitka. Na velkomeziříčskou základnu záchranářů ji pořídila přímo centrála ZZS Kraje Vysočina.

Zdravotničtí záchranáři si v této souvislosti velmi pochvalují spolupráci s městem. "Můžeme ji hodnotit jako příkladnou. Důkazem je jak pravidelná finanční podpora města při odborných konferencích pořádaných každoročně na výjezdové základně ve Velkém Meziříčí, tak vstřícný postoj zastupitelů při doplňování vozidel nadstandardní výbavou," řekl primář záchranky Milan Korsa s tím, že například přístroj pro nepřímou srdeční masáž (projekt LUCAS – přístroj pro nepřímou srdeční masáž), který velkomeziříčská radnice a mikroregion záchranářům zafinancovala, již několika pacientům zachránil život.