Vláda ČR rozhodla o celonárodním symbolickém uctění památky padlých vojáků při zahraničních misích

9. 7. 2014

Vláda ČR na svém jednání dne 9. července 2014 mimořádně jednala o tragické smrti čtyř českých vojáků a přijala toto usnesení:

  1. Vláda České republiky vyjadřuje hlubokou soustrast rodinám a pozůstalým po čtyřech usmrcených vojácích Armády ČR, kteří 8. července 2014 tragicky zahynuli při plnění bojových povinností v rámci mezinárodní bezpečnostní operace pod vedením NATO v Afghánistánu.
  2. Vláda České republiky rozhodla o celonárodním symbolickém uctění památky čtyř vojáků zabitých v Afghánistánu, kteří položili své životy ve jménu boje za demokracii a svobodu. Symbolické uctění proběhne ve čtvrtek 10. července 2014. Vláda proto nařizuje, aby se ve čtvrtek 10. července 2014 ve 12:00 h po dobu 3 minut na celém území České republiky rozezněly sirény, a rovněž vláda doporučuje, aby se ve stejnou dobu rozezněly zvony, a lidé tak měli možnost připomenout si památku českých vojáků.

http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vlada-cr-rozhodla-o-celonarodnim-symbolickem-ucteni-pamatky-padlych-vojaku-pri-zahranicnich-misich--120652/

Nahoru