Na Bezděkově se soutěžilo o národní finále

27. 5. 2014

DSC 0350O postup se ve středu 7. května utkali nejlepší orientační běžci ze škol kraje Vysočina.

Žákům a studentům od čtvrtého ročníku základních škol až po maturanty poskytla zázemí budova a zahrada na adrese Ostrůvek 288. Ke startu vlastního závodu se běžci přesunuli do zahrady velkomeziříčské knihovny. Od deseti hodin pak intervalově startovali jednotliví závodníci na své tratě. Podle zákresu na mapě měřítka 1:4 000 hledali kontrolní stanoviště v městském parku i sídlištní zástavbě právě ve čtvrti Bezděkov.

Soutěžilo se v osmi kategoriích:

• dívky a hoši do 5. třídy ZŠ (D5/H5) – vítězové Klára Sobotková ze ZŠ Palachova, Žďár nad Sázavou a Jakub Dvořáček ze ZŠ L. Čecha, Nové Město n. Moravě,
  • dívky a hoši do 7.třídy ZŠ a příslušných ročníků víceletých gymnázií (D7/H7) – vítězové Nelly Polanská ze ZŠ Komenského 2, Žďár nad Sázavou a Šimon Mareček, gymnázium Nové Město na Moravě,
  • dívky a hoši do 9. třídy ZŠ a příslušných ročníků víceletých gymnázií (D9/H9) - Klára Nechanická, gymnázium Žďár nad Sázavou a Josef Sabol, gymnázium Chotěboř,
  • a studenti SŠ (DS/HS) – vítězové Tereza Čechová, gymnázium Jihlava a Jan Čech ze stejné školy.

Výsledky reprezentantů škol se sečetly a nejlepší družstvo středoškoláků – gymnázium Chotěboř a dvě nejlepší v kategoriích D7/H7 a D9/H9 - gymnázium Jihlava a gymnázium Žďár nad Sázavou postupují do celostátního finále, které se uskuteční 11. 6. 2014 v Turnově.

Po doběhu čekalo na všechny účastníky občerstvení a možnost posezení u ohně.

Slavnostního vyhlášení se zúčastnil a spolu se zástupci pořádajících Chaloupek o.p.s. předal ceny a medaile vedoucí velkomeziříčského odboru školství ing. Pavel Stupka.

Celou akci finančně podpořilo město Velké Meziříčí.