BONSAI SLOVAKIA 2014

2. 5. 2014

DSCN0067V sobotu dne 26. 4. reprezentovaly 3 žákyně ZŠ LHOTKY naši obec a město Velké Meziříčí na mezinárodní výstavě bonsaí v Nitře - BONSAI SLOVAKIA 2014.

Jedná se o mezinárodní výstavu světové úrovně s účastí předních pěstitelů bonsaí z celého světa. Dívky stříhaly a tvarovaly bonsaje po boku mistrů světa z Německa, Maďarska, Itálie a Indonésie.

Program moderovali manželé Ondejčíkovi, hlavní organizátoři a uznávaní odborníci v oboru. Ve svém projevu ocenili účast českých dětí na této akci a sdělili jim, že na jejich počest je na výstavě vyvěšena i vlajka České republiky. Pro děti i pro přítomnou odbornou veřejnost to byl velký zážitek a přítomní bonsajoví mistři konstatovali, že účast tak malých bonsajistů je celosvětová rarita.

Poděkování patří panu Daliboru Pavlarovi, který účast naší delegace organizoval a již 3 roky vede v naší ZŠ bonsajový kroužek. Rádi bychom v příštím roce tuto akci zopakovali, sjednotili vystoupení českých i slovenských dětí, a tím upevnili naši spolupráci.

ZŠ Lhotky

DSCN0065DSCN0040