Draci létali nad městem již podevatenácté

25. 9. 2013

drak 146 20130925 1916071325Necelé dvě stovky účastníků ve čtyřech kategoriích se zapsaly do prezenční listiny letošní velkomeziříčské drakiády.

Její devatenáctý ročník se konal minulou neděli odpoledne opět na Fajtově kopci.

Program začínal již o půl dvanácté ukázkou výcviků psů. Po skončení prezentace probíhal program na hlavním pódiu na louce, ale také u horské chaty, kde hrála kupříkladu country skupina Stetson, a v přilehlém okolí – třeba pod chatou, kde si přítomní mohli opéct klobásky na ohni.

Zatímco porota hodnotila létající draky, návštěvníci se zabavili poslechem Dana Moravského neboli Dalibor Janda revival. Ten zazpíval několik hitů známého českého zpěváka, typického svým chraplákem. Děti si přišly na své během programu Hitrádia Vysočina a s moderátorem akce Jiřím Doležalem dováděly při tanci a různých hrách. Krom toho se také mohly seznámit se spolkem Kašpaři, který pro ně připravil historické hrátky. Mezery čekání mezi vyhlašováním výsledků jednotlivých kategorií vyplňovaly nejrůznější stánky jednak s občerstvením a jednak k zabavení – například střelba z luku, míčové hry a další. Nechyběly ukázky nejnovějších typů vozů z některých renomovaných autosalonů z našeho města, skákací hrad a podobně.

Vyhlášení výsledků první kategorie proběhlo po čtrnácté hodině a ceremoniál skončil před hodinou sedmnáctou. Ocenění opět neskrývali radost z cen a diplomů a medailí, které předávali krom pořadatelů také zástupci města – starosta Radovan Necid, místostarosta Josef Komínek či radní Ivo Šulc, ředitelka Domu dětí a mládeže Alena Vidláková a další. „Příští ročník bychom rádi udělali velkolepý, protože bude jubilejní, dvacátý," slíbil Pavel Janšta z Velkého Meziříčí, který je jedním z těch, jež stáli před lety u zrodu této akce.

I. kategorie: zapsáno celkem 122 účastníků

1. Navrátil Denny (2008), 2. Zeman Jan (2009), 3. Bíbrová Nela (2006)

II. kategorie: zapsáno 39

1. Nováková Veronika (2004), 2. Bojanovská Žofie (2003), 3. Mašková Kateřina (2003)