Jedenáctka z Klubu v 9 na pobytu

10. 6. 2012

P1070285V pondělí 21. května nastoupilo do autobusu ve Žďáře nad Sázavou deset Klubáků, kteří mířili na pobyt do Vranova nad Dyjí.

Já sám jsem se k nim přidal až ve Velkém Meziříčí. Byli jsme jako Klabzubova jedenáctka. Cestou jsme uviděli Baziliku sv. Prokopa v Třebíči a také jsme projížděli kolem jaroměřického zámku. Ve Znojmě jsme přestoupili na nový autobus, který nás dovezl k našemu cíli – Vranovu nad Dyjí. Oběd nám uvařili v pěkné restauraci, zdobené lidovými motivy. Po poledni mířily naše kroky k chatkám, kde jsme se ubytovali. Po vybalení našich báglů a krosen jsme se vydali na prohlídku okolí. Všem moc chutnala večeře a znaveni jsme brzy usnuli.

Druhý den po snídani jsme navštívili místní zámek Vranov nad Dyjí, zaujaly nás obzvláště antické fresky, krásný nábytek, obrazy a erby místních majitelů. Po příjemné zpáteční procházce jsme ještě nakoupili párky na táborový oheň, který se pro nepřízeň počasí konal až příští den. Po krátkém odpočinku následovala skvostná večeře. Večer ještě někteří z nás hráli karty.

Třetí den jsme se šli po skvělé snídani projít. Při procházce jsme byli zachyceni v zajímavých pózách s listy. Tento materiál teď putuje do místního regionálního tisku. Po obědě, dle vlastního výběru, jsme se přesunuli na vranovské molo. V pravé poledne jsme po hukotu lodní sirény odjížděli směr Bítov. V průběhu křivolaké plavby místní přehradou byly vidět různě upravené chalupy, chaty a zajímavá místa na koupání. Na konci naší plavby jsme zahlédli zříceninu hradu Cornštejn a po chvíli teprve konečnou a jedinou výstupní stanici Bítov. Zaujaly nás zde sbírky zvířectva - psů, koček znázorňujících různé vlastnosti i veverek hrajících karty, velmi se líbil i baronův vycpaný poník. Na hradě nás zaujala kamna, intarzovaný nábytek, erby místních majitelů a jejich obrazy. Shlédli jsme také výstavu kočárků i různých hradních příšer. Měli jsme i jednu z posledních možností zakoupit si místní suvenýry. Zpátky jsme šli pěšky k autobusové zastávce, kousek jeli autobusem a opět pěškobusem k chatkám. Po výborné poslední večeři, nezbytné tradiční i předodjezdové hygieně, následovalo balení batohů. Poté přišel slíbený táborák, kde bylo opravdu veselo. Následoval spánek a odpočinek pro závěrečný den odjezdu.

Čtvrtý den ráno jsme dobalili zbylé věci a po prvotřídní závěrečné snídani jsme se vydali do Vranova. Chvíli jsme počkali a přestoupili na autobus na Znojmo, kde jsme se naposledy naobědvali. Po zmrzlinovém poháru jsme jeli autobusem a případnými návaznými spoji následně do svých domovů.

Za Klub v 9

David, 37 let

Nahoru