Velkomeziříčsko na starých pohlednicích

10. 5. 2012

Fialka kniha 2012

Křest nové publikace " Velkomeziříčsko na starých pohlednicích a fotografiích z ateliéru fotografa Vilíma Vilímka" se uskuteční dne 11. 5. 2012 v 15.00 hodin ve vestibulu radnice ve Velkém Meziříčí. Po křtu bude následovat autogramiáda této knihy.

Publikace volně navazuje na starší publikaci s názvem " Velkomeziříčsko na starých pohlednicích z ateliéru fotografa Rudolfa Skopce".

Fotograf Vilím Vilímek začínal jako vedoucí velkomeziříčské pobočky firmy třebíčského fotografa Emanuela Duška. V roce 1909 se osamostatnil, když provozování živnosti fotografické mu bylo povoleno živnostenským listem ze dne 7. 10. 1909. Jeho ateliér se nacházel ve dvoře domu čp. 27 na náměstí za městskou radnicí. Těžištěm činnosti fotografa Vilíma Vilímka byla zřejmě portrétní tvorba, ale v ateliéru vznikla i celá řada fotosnímků zachycující Velké Meziříčí a blízké okolí v aktuálním čase, svými snímky přispíval i místním vydavatelům pohlednic.

Vilím Vilímek zemřel ve Velkém Meziříčí dne 21.12.1945.

Výběr pohlednic a fotografií v publikaci je z období 1909-1945.

Publikace má celkem 72 stran a cena je 195 Kč. Publikaci bude nabízet Turistické informační centrum Velké Meziříčí ve vestibulu radnice, Knihkupectví paní Marie Charvátové ve Velkém Meziříčí a Muzeum Velké Meziříčí.

Autor publikace Mgr. Miloslav Fialka