Na kolony ve městě upozorní tabule na D 1

26. 4. 2012

kolonyProblémy s dopravou ve Velkém Meziříčí, jež lze očekávat v souvislosti s opravou dálničního mostu Vysočina, hodlá řešit policie a mimo ni i tým lidí na radnici.

Zejména na silnici II/602 lze očekávat kolony vozidel, která způsobí auta sjíždějící z dálnice. Vzniku této situace nahrávají také různé dopravní linky v médiích, v nichž ve vysílání řidiči radí ostatním sjet na tuto komunikaci i v době, kdy už je neprůjezdná. Zmiňovaný tým tedy vždy aktuálně posoudí situaci a v případě dopravní zácpy v ulicích od Jihlavské až po Karlov vedoucí strážník městské policie nahlásí stav Národnímu dopravnímu informačnímu centru. To na jeho žádost umístí na digitální informační tabule D 1 text, který řidiče na kolonu na silnici II/602 ve Velkém Meziříčí upozorní, stejně jako na případnou neprůjezdnost města. Po zlepšení situace text zase odstraní.

Celý článek