Nesa a Sdružení Nové Město uspořádaly přednášku

7. 11. 2011Pednka_Dvky_006pátek 4. listopadu 2011 proběhla v denním stacionáři Nesa, spadajícím pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou, ve Velkém Meziříčí přednáška na téma "Chystané změny v sociálním systému dávek a příspěvků".

Tuto přednášku spolupořádala Raná péče ze Sdružení Nové Město na Moravě, jehož pracovnice si pro posluchače připravili shrnutí informací týkajících se sociální oblasti, a to včetně novinek chystaných na rok 2012.

Přednášky se zúčastnili posluchači z řad veřejnosti, ale také pracovníci různých zařízení, kterých se změna v sociálním systému dotýká. Všichni měli možnost dozvědět se něco o legislativním procesu, systému státní sociální podpory, příspěvku na péči, ale také nově o sociální kartě a příspěvku na mobilitu či příspěvku na opatření zvláštních pomůcek.

Největší zájem vzbudily změny ohledně přiznávání příspěvků na péči. Závěrem proběhla volná diskuse mezi samotnými posluchači, kteří si navzájem vyměňovali své osobní zkušenosti.

Autor tiskové zprávy: Michaela Báňová, pracovnice denního stacionáře Nesa

Pednka_Dvky_004Pednka_Dvky_011