Zájem byl o zdravé potraviny, i o prohlídku zvířecího koutku

28. 9. 2011IMG_5798_SmallDevátý ročník Dne zdraví proběhl minulý týden ve Velkém Meziříčí.

Tentokrát se nekonal jako v předchozích letech ve velkém sále Jupiter clubu, ale na několika místech ve městě – například v předsálí kina Jupiter club, v prodejnách, které se zaměřují na zdravou výživu, či vybraných sportovištích. Hlavní centrum pak bylo v budově a na přilehlé zahradě na Ostrůvku, kde mají svoji pobočku Chaloupky. Tato organizace den zdraví ve spolupráci s Jupiter clubem a Městem Velké Meziříčí pořádala a zvolila nyní jiný systém. V prostorách na Ostrůvku si příchozí mohli ochutnávat biopotraviny, prohlédnout koutek se zvířátky, kde byl k vidění kozlík holandský, mláďata prasete gottingenského, slepic a kachen, dále prosklený včelí úl s označenou včelí královnou a další. Obzvlášť oblíbené bylo opékání jablek nad ohněm či pečení brambor v popelu, o což byl velký zájem. Kromě toho probíhaly i další doprovodné akce jako třeba hodinka psychosomatiky, severská chůze, měření tlaku a cukru v krvi a nejrůznější přednášky na téma zdraví a životní styl. Prostoru pro zdravý oběd, cvičení, či ochutnávky bylo dostatek. Zájmu se mimo jiné těšila i konzumace čerstvého jablečného moštu či pečené zeleniny, klobás, produktů z kravského, ale i kozího mléka a podobně. Vše pocházelo pochopitelně z biofarem.

Iva Horká

den_zdraviZejména děti zaujal koutek se zvířátky. Na snímku holčička krmí čtyřměsíční prasátka gottingenská.

Foto: Iva Horká