Český rozhlas Region představuje temná místa Vysočiny

15. 9. 2011

5.11._pomnkČeský rozhlas Region ve spolupráci s Českým rozhlasem 6 vytvořil jedinečný dokumentární cyklus pojmenovaný příznačně Temná místa Vysočiny. Celkem osmnáct dokumentů se vrací do minulého století, do doby, kdy se dramaticky měnily osudy lidí i míst.

Z přátel se stávali nepřátelé a oběťmi byli lidé, kteří se často nedobrovolně dostali do soukolí dějin. „Představujeme místa v našem kraji, kde historie 20. století po sobě zanechala tragický otisk. Takzvané velké dějiny zrcadlíme v příbězích ‚malých‘ lidí z Vysočiny,“ přiblížil Mgr. Ondřej Nováček, ředitel Českého rozhlasu Region v Jihlavě.
Jeden z dílů je věnován také masové popravě lidí z našeho města v květnu 1945, která je právem označována za velkomeziříčskou tragédii. Rozhlas jej bude vysílat v neděli 16. října 2011 v 18 hodin. Reprízu si posluchači mohou naladit následující úterý v 17 hodin. Kdo pořad nestihne zachytit v éteru, může si jej najít v archivu na webových stránkách rozhlasu.

Více informací se dozvíte zde.