Zlaté kolo Vysočiny

8. 6. 2011

IMG_3526Závod Zlaté kolo Vysočiny je cyklistická akce určená pro širokou veřejnost, pro cyklisty bez rozdílu věku, pohlaví nebo výkonnosti.

Tato akce je určena pro neregistrované nadšence cyklistiky a letošní, již desátý ročník se uskuteční v sobotu dne 18. června. Závod se jede po silnicích kraje Vysočiny, Jihomoravského kraje a Pardubického kraje. Pořadatelem je obec Ruda u Velkého Meziříčí, kde je i start a cíl celé akce. Připraveny jsou tři různě dlouhé trasy. Podle výkonnosti si mohou cyklisté vybrat mezi délkami 50 km, 100 km a 200 km. Celý průběh trasy je vyznačen značením na silnici. Na křižovatkách, které jsou nepřehledné, a na celé trati 50 km jsou pořadatelé, kteří řídí dopravu a upozorňují na probíhající závod. Zlaté kolo Vysočiny se jede za plného silničního provozu. Tomu bylo i přihlíženo při výběru trati, která vede převážně po méně frekventovaných silnicích a snaží se vyhnout komunikacím první třídy.

Zlaté kolo Vysočiny se koná za podpory přibližně čtyřicítky menších či větších sponzorů převážně ze žďárského a třebíčského okresu. Akce je oficiálně nahlášena a odsouhlasena Policií ČR a všemi obecními úřady, jejichž územím závod projíždí.

První ročník Zlatého kola Vysočiny se jel v roce 2002. Tento rok se jela pouze trať dlouhá 216 km. Další ročník v roce 2003 se již jel na trasách 106 km a 216 km dlouhých. Třetí ročník v roce 2004 byl ještě rozšířen o délku tratě 50 km. V roce 2004 se Zlatého kola Vysočiny zúčastnilo celkem 115 zájemců, pátého ročníku v roce 2006 se zúčastnilo již 285 závodníků z Moravy i Čech a v roce 2007 jelo 353 cyklistů, v roce 2008 301 účastníků, v roce 2009 se zaregistrovalo 349 účastníků a v loňském roce se přihlásilo 359 cyklistů. Další informace o závodě, přihlášky, mapy tras, profily i archiv najdete na webových stránkách http://zlatekolo.webpark.cz.

Tři různé trasy považujeme za dostačující k uspokojení všech zájemců o cyklistiku. Nejmladšímu závodníku v dosavadní historii bylo 5 let a nejstaršímu přes šedesát let. Závod je organizován dobrovolníky a cyklistickými nadšenci z Rudy a blízkého okolí. Zlaté kolo Vysočiny je prezentováno prostřednictvím plakátů, deníků, informačních center a hlavně také uvedenými webovými stránkami.

V sobotu dne 18. června 2010 postupně odstartují závodníci na 200 km v 7:00 hod. ráno, pak v 10:00 hod. závodníci na 100 km a v 10:30 hod. se rozjedou účastníci nejkratší trasy na 50 km. Po skončení závodu je jako obvykle připraveno občerstvení, guláš, steaky, tombola pro závodníky, vyhlášení vítězů a diplomy pro všechny účastníky závodu.

Závodníci, kteří se přihlásí včas, tj. do 12. 6. 2010, ušetří na startovném, a proto nedoporučujeme nechávat přihlášení na poslední chvíli. Platba přes účet a složenkou je možná nejpozději týden předem, poté již pouze v  hotovosti na startu. Přihlášky přijímáme do 17. 6. 2010. Povinná je cyklistická přilba. Přihlášky ke stažení na webových stránkách http://zlatekolo.webpark.cz, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

DSC_0942IMG_3496plakat_2011-1