Výsledky výzkumu upozornily na problémy ve městě

21. 4. 2011

Výsledky sociologického výzkumu ve Velkém Meziříčí z let 1992 až 2010 představili občanům města sami autoři dr. Ondřej Hubáček a dr. Lenka Opletalová z katedry kulturologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Na pravidelném setkání starosty Radovana Necida s obyvateli města ve čtvrtek 14. dubna v Jupiter clubu prezentovali svoje nejnovější poznatky toho, jak se lidé ve Velkém Meziříčí cítí, co jim ve městě chybí a s čím jsou naopak spokojeni. Hlavní poznatky lze shrnout tak, že díky poměrně klidnému a atraktivnímu prostředí města a jeho okolí je Velké Meziříčí přitažlivé pro většinu obyvatel. Neplatí to však pro všechny. Méně přitažlivý je život ve městě pro nejmladší lidi a pro vzdělanější obyvatele s vyššími profesními aspiracemi i nároky na služby a možnosti v oblasti volného času, které jsou pro zbývající populaci dostačující.

Více čtěte v tištěném týdeníku Velkomeziříčsko z 20. dubna 2011.

Martina Strnadová/Velkomeziříčsko

Autoři sociologického výzkumu Ondřej Hubáček a Lenka Opletalová z FF UK, vpravo starosta města Radovan Necid.

Foto: Martina Strnadová/Velkomeziříčsko

setkani-vyzkum_UK-IC3_Small