Starostové si vyměňovali zkušenosti s tím jak ušetřit

18. 2. 2011

20110217_120416_2Novoměstská radnice dnes musí radikálně šetřit a to nutí její vedení k velmi razantním způsobům úspor.

„Nové Město se potýká s přebujelými výdaji, které zdědilo po minulém vedení radnice. Proto se snaží šetřit doslova, kde se dá a sáhlo i k personálnímu zeštíhlení úřadu a jednotlivých organizací města. Ačkoliv se to mohlo zdát bolestivé, ukázalo se, že práci umí zvládnout i méně lidí v případě, že dostanou pro práci lepší podmínky. A to je cesta, kterou se můžeme vydat i ve Velkém Meziříčí,“ uvažuje Radovan Necid.

V Novém Městě postupně přistupují například ke slučování příbuzných odborů, což v praxi znamená úsporu personálu a vyšší efektivitu řízení. Šetří i na provozu městských budov a snaží se sestěhovat příspěvkové organizace a městské instituce tak, aby snížili provozní náklady. „Takových možností je samozřejmě celá řada a pro mne ta debata byla rozhodně inspirující,“ dodal Radovan Necid.