Upozornění pro obce - nebezpečné složky komunálního odpadu

28. 11. 2008

Městský úřad Velké Meziříčí, odbor životního prostředí, upozorňuje starosty obcí, že obec je ze zákona č. 185/2001 Sb. o odpadech povinna určit místa, kam mohou občané odkládat nebezpečné složky komunálního odpadu.

Povinnost zajištění míst kodkládání nebezpečných složek komunálního odpadu obec splní určením místa ksoustřeďování nebezpečných složek ve stanovených termínech, minimálně však 2x ročně, a dále zajištěním odvozu oprávněnu osobou.

Na tuto povinnost navazuje nutnost zaslat Městskému úřadu Velké Meziříčí, odboru životního prostředí, do 15. února každého roku hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok minulý (za předpokladu, že množství nebezpečných odpadů je větší než 50 kg nebo množství ostatního odpadu je větší než 50 t).

Podrobnější informace obdržíte od Bc. Oplatkové, tel.číslo: 566501123, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodržování těchto povinností bude kontrolováno.